Za Norrisův pomalý pitstop mohla vadná pistole

Za Norrisův pomalý pitstop mohla vadná pistole

McLaren odhalil, že problém s pistolí na kola mohla za pomalý pitstop, který stál Landa Norrise šance na nejlepší týmový výsledek sezóny.

Vypadalo to, že Norris bude následovat svého týmového kolegu Carlose Sainze, takže McLaren mohl potencionálně dojet na 5. a 6. místě.

Vše se ale pokazilo během Norrisovy jediné zastávky v boxech, kdy nastal problém s výměnou zadního levého kola, což Norrise stálo drahocenné sekundy a soupeři se tak mohli přes Norrise dostat.

Stejně jako ztratil dvě pozice, zpoždění v boxech dovolilo zotavujícímu se Valtterimu Bottasovi předjet mladého jezdce a zajistil si osmé místo.

Šéf týmu McLaren Andreas Seidl se Norrisovi omluvil za to, co se stalo, ale řekl, že neočekávané selhání vybavení bylo viníkem toho, že mladý brit dojel na devátém místě.

„Bohužel jsme měli problém s pistolí u levého zadního kola, což způsobilo zdržení výměny kol,“ řekl Seidl. „Ve finále ho to stálo dvě pozice, plus to umožnilo, aby se Bottas přiblížil a předjel jej.“

„Z naší strany se Landovi omlouváme, že měl smůlu, protože předvedl skvělý jezdecký výkon. Ale tyto věci se při závodění stávají.“

Přestože byl z výsledku mírně zklamaný, Norris řekl, že byl povzbuzen výkonem vozu na trati, od které tým neočekával velké věci.

„Měli jsme dobré tempo, takže je to sklenice z půli plná, tak bych to řekl,“ uvedl Norris. „Měli jsme dobrý potenciál, auto mělo dobrý výsledek, takže je zde mnoho pozitiv a jen jedno negativum.

Občas se to stane a jen zastávka v boxech nebyla dobrá. Celkově tým odvedl skvělou práci a a musím jim věnovat hodně zásluh.

Celou sezónu odvádějí skvělou práci, zvlášť v porovnání s minulou sezónou, kdy měli s pitstopy větší problémy. Takže furt děláme velký pokrok, jen dnes to nevyšlo.“

Sdílejte na:
Zavřít