Historie stránek

Rok 1999

Všechno začalo v červenci roku 1999, kdy jsem se pokoušel o prvotní tvorbu stránek o Formuli 1. Tenkrát ješte pod jménem „Sosákova stránka“.

01_sosakuv_blog
02_sosakuv_blog
03_sosakuv_blog
04_sosakuv_blog

2000 – 2003

V roce 2000 jste nás poprvé mohli najít na doméně www.race-f1.com. První stránky jsem se vytvořil sám a také sám jsem psal zprávy a články z dění Formule 1.

05_race_f1_com

2004 – 2007

Další éra začala v podstatě kvůli mému internetovému závodění v šampionátu Grand Prix Legends. Tam jsem se seznámil s Martinem Šváchou (Maxem) a v roce 2004 jsme se domluvili, že pro mě udělá nové stránky s redakčním systémem. Grafiku vytvořil další účastník závodů GPL – Michal Beran. Ten již v té době byl grafikem některých hodně známých tuzemských i zahraničních her.

Nastala doba, kdy už jsem nestíhal publikovat články sám a tak do autorského týmu přibyli první redaktoři.

Nicméně jak šel čas, Max si začal vydělávat profesionální tvorbou webových stránek a já nechtěl investovat do údržby, nebo stavby nového redakčního systému, který už byl více méně nutností a tak přišla další éra.

06_race_f1_com

2008 – 2009

Mezi redaktory, kteří psali články se objevil i Dan Merta, který se nabídnul, že by se pokusil vytvořit nový redakční systém, mimo jiné také jako svou školní práci. Tuto verzi tedy napsal Dan a grafiku jsem si vytvořil sám.

Čas, ale začal utíkat ještě rychleji a bylo vhodné celý systém dále vyvíjet. Jenže původní autor (VonTrips), z pochopitelných důvodů, přestával mít čas. A tak jsem se koncem roku 2009 rozhodnul udělat výběrové řízení na tvůrce nového systému.

 

Představu o tom jak by vše mělo vypadat jsem měl a dalo by se říci, že opět díky GPL jsem našel toho správného člověka. Zeptal jsem se mezi bývalými kolegy ze závodů a ozval se mi Bronislav Robenek, který mi dal kontakt na svého syna Bronislava Robenka mladšího. Ukázalo se, že on je ten správný člověk na stvoření další éry.

V květnu 2009 se objevil hodně mladý, ale zajímavý Stanislav Kolman, který začal psát pro Race-F1.com články. Později se stane šéfredaktorem webu.

07_race_f1_com

2010 – 2012

Bronislav Robenek pracoval co mu síly stačily a stvořil opravdu skvělé stránky, na kterých jsme postupně pracovali celé tři roky. V posledním roce, ale bohužel měl Broněk málo času, protože se stal předsedou klubu Silicon Hill. Vypsal jsem výběrové řízení a oslovil deset firem. Z tohoto konkursu vzešli vítězně Ing. Zora Hořejšová a Ing. Martin Fousek vystupující pod značkou Impire.

V této době se Stanislav Kolman zapracoval tak, že jsem z něho v roce 2012 udělal mého zástupce. Rok 2012 pro nás znamenal velkou změnu. Změnili jsme doménu www.race-f1.com na www.svetformule.cz.

08_race_f1_com

2012 – 2015

Společně se Standou Kolmanem jsme vymýšleli vylepšení a novinky, které pro Vás uváděli v život na našich stránkách kolegové z Impire.cz. Jak se nám dařilo stránky rozvíjet ať posoudí jiní.

Jenže čas letí a věci stárnou a grafika také. Další éra zaklepala na dveře a v roce 2015 vstoupila na internetovou scénu.

09_svetformule_cz

2015 – 2018

Nasadili jsme zcela nový design a budeme pokračovali ve vývoji stránek společně s Impire.cz. Kvůli zastaralé technologii a struktuře webu jsem se koncem roku 2018 rozhodl pro další radikální změnu.

10_svetformule_cz

2019 – současnost

Josef Viták

Sdílejte na: