McLarenu se podařilo snížit finanční ztráty

McLarenu se podařilo snížit finanční ztráty

Skupina McLaren Racing oznámila, že se týmu podařilo snížit finanční ztráty z posledních let. Za snížením stojí především dobré umístění v poháru konstruktéru, nový management a investice.

Do roku 2019 se McLaren potýkal s velkou finanční ztrátou a špatným managementem. Proto v minulém roce došlo k menšinovému prodeji společnosti MSP Sports Capital, která týmu poskytla 150 milionů liber výměnou za 15% podíl, který do roku 2022 vzroste na maximálně 27%.

Menší 7% podíl byl prodán společnostem UBS O’Connor LLC a Caspian za 35 milionů liber, který se do konce příštího roku sníží na 6%.

Tyto dvě investice týmu výrazně pomohly a podařilo se tak odstranit veškerý zbývající mezipodnikový dluh.

Stejně tak roce 2018 závodní divize prodala některé ze svých historických automobilů, což vyneslo zisk ve výši 6,7 milionu liber.

Dalším významným faktorem byla změna managementu. Začátkem roku 2019 se připojil Andreas Seidl jako nový šéf týmu a Jamese Key na pozici technického ředitele. Obměněna byla také jezdecká sestava, kde závodní kombinézu oblékli Carlos Sainz a Lando Norris.

Ovšem narušení minulého roku koronavirem způsobilo všem týmu na startovním roštu finanční problémy, včetně McLarenu. Proto před zahájením sezóny požádal tým o půjčku ve výši 150 milionů liber od Bahrajnské národní banky.

Výsledek McLarenu za rok 2020 by měl týmu přinést další finanční výhody ve formě zvýšeného podílu z celkového balíku peněz.

Sdílejte na:
Zavřít