Bývalý šéf Mclarenu Seidl se rozpovídal o Ricciardovi

Bývalý šéf Mclarenu Seidl se rozpovídal o Ricciardovi

Andreas Seidl sice změnil působiště pro příští sezónu, kdy přešel z McLarenu do Alfy Romeo, nicméně se bývalý šéf britské stáje naposledy rozpovídal o ukončení smlouvy Daniela Ricciarda.

Daniel Ricciardo stráví sezónu 2023 jako třetí jezdec Red Bullu poté, co se McLaren rozhodl předčasně vypovědět australskému jezdci kontrakt a nahradit ho Oscarem Piastrim.

Australan, který v královně motorsportu dokázal vyhrát 8 závodů a s McLarenem opanoval VC Itálie 2021, což bylo pro britskou stáj nejlepší výsledek za posledních deset let, a přestože jejich vztah i přes podprůměrné výsledky zůstal přátelský, rozchod byl nevyhnutelný.

Andreas Seidl se stal generálním ředitelem v Sauberu poté, co Fred Vasseur se přesunul do Ferrari, měl právě na starosti vyřízení odchodu Daniela Ricciarda, o kterém se v rozhovoru pro GPFans rozpovídal.

„Z profesionálního hlediska to byla určitě jedna z nejtěžších věcí, které jsem musel ve své kariéře v motorsportu řešit. Mít otevřené a upřímné rozhovory se skvělým jezdcem a člověkem jako je Daniel, bylo těžké. Zvláště pak říct mu otevřeně a upřímně o našem rozhodnutí, že se chceme předčasně rozejít,“ uvedl Němec.

„Zároveň jsem velmi, velmi šťastný, že jsme to oba dokázali udělat tak, že jsme díky této transparentností a otevřenému dialogu, který jsme vedli, mohli ještě společně dokončit sezónu s velkým nasazením z obou stran.“

„Stále máme skvělý vztah, kdy můžeme ještě zajít na večeři nebo večer na pivo. To je pro mě velmi, velmi důležité, protože nakonec je to v tomto sportu i o lidech, navzdory všem složitým technologiím,“ dodal Andreas Seidl.

Sdílejte na:
Zavřít