Audi by mělo dokončit převzetí 100 % podílu Sauberu

Audi by mělo dokončit převzetí 100 % podílu Sauberu

Nejnovější zprávy hovoří, že se Audi chystá dokončit převzetí většinového podílu týmu Sauberu ve formuli 1. Zástupce týmu Sauber Alessandro Alunni Bravi mezitím potvrdil, že projekt probíhá v souladu s časovým plánem, jenž byl dohodnut mezi německou automobilkou a týmem z Hinwilu.

Audi oznámilo svůj záměr vstoupit do kolotoče formule 1 v létě 2022 a později téhož roku vyšlo najevo, že tým Sauber by se měl stát od sezóny 2026 továrním týmem Audi.

Projekt se dal do pohybu, když Audi před sezónou 2023 odkoupilo 25 % podíl v týmu z Hinwilu. Nyní podle informací serveru Motorsport-Total německá automobilka dokončí dohodu s majitelem Sauberu Finnem Rausingem, která byla původně chápána tak, že Audi by vlastnilo 75 % podíl v týmu, ale podle agentur Bloomberg a Bild by údajně mělo jít o 100 % převzetí švýcarské stáje. V rámci převzetí převezme pozici ředitele společnosti Sauber člen představenstva Audi Oliver Hoffmann a současný generální ředitel Andreas Seidl se bude zodpovídat přímo Hoffmannovi.

Hoffmann byl jedním z architektů projektu Audi ve formuli 1, ale podle nedávných spekulací by mohl z německého automobilového impéria odejít poté, co na něj dolehla odpovědnost za klesající prodeje vozů. To podnítilo diskuse o tom, že zájem Audi mít tým v královně motorsportu ochladl, což připomíná loňský odchod bývalého generálního ředitele Markuse Duesmanna. Od té doby se však Audi i Sauber k tomuto projektu staví jednotně.

Současný generální ředitel Gernot Dollner loni v prosinci prohlásil: „Představenstvo a dozorčí rady společností Audi a Volkswagen rozhodly zcela jednoznačně, že Audi vstoupí do formule 1 v roce 2026.“

Zástupce týmu Sauber Alessandro Alunni Bravi mezitím pro server Motorsport.com uvedl, že projekt probíhá v souladu s časovým plánem a dohodnutým řízením mezi akcionáři. Nejnovější vývoj kolem chystaného převzetí týmu z Hinwilu automobilkou Audi naznačuje, že se Seidl ve středu v Saúdské Arábii sešel s pracovníky týmu, aby je informoval, že akvizice Sauberu společností Audi vstupuje do závěrečné fáze. V přechodném období bude Sauber v sezonách 2024 a 2025 vystupovat pod názvem Stake F1 Team Kick Sauber.

Audi se před příchodem do formule 1 stáhlo z mnoha projektů v motoristickém sportu, včetně formule E, svých továrních týmů v závodech sportovních vozů a nedávno i z Dakaru, přestože s Carlosem Sainzem seniorem vyhrálo poslední ročník.

Německá automobilka v současné době vyvíjí pohonnou jednotku pro nová motorová pravidla, která vstoupí v platnost od sezóny 2026 a v příštím roce absolvuje testování připravovaného motoru prostřednictvím zkušebních jízd.

Sdílejte na:
Zavřít