Sainz odešel „hodně naštvaný“ poté, co mu porucha na monopostu zničila závodní naděje

Sainz odešel „hodně naštvaný“ poté, co mu porucha na monopostu zničila závodní naděje

Carlos Sainz je „velmi naštvaný“, že jeho kvalifikační i závodní naděje na VC Bahrajnu ztroskotaly kvůli mechanickému selhání auta.

Carlos Sainz (15.)

Španěl očekával výborný výkon na okruhu v Bahrajnu, ale vypadl z kvalifikace hned na začátku Q2, když se jeho zadní pneumatiky zablokovaly a v první zatáčce ho tak roztočily.

McLaren potvrdil, že ono roztočení způsobilo selhání brzd.

Stejně jako selhání, které ho nechalo na 15. místě na startovním roštu, problém ho účinně připravil o sadu pneumatik – což omezí jeho strategické příležitosti v závodě.

Nejen že ho technická závada  odsunula na 15. místo, ale zároveň ho tak připravila o další sadu pneumatik, což omezí jeho strategické možnosti v závodě.

„Ponechává nám to jen velmi málo možností, pokud jsme ji [sadu pneumatik] s tímto zablokováním brzd ztratili,“ řekl Sainz v rozhovoru pro Movistar. „Zůstalo nám jen málo alternativ na neděli. Proto jsem hodně naštvaný, omlouvám se, ale jsem hodně naštvaný.“

I když jsou jeho možnosti velmi omezeny, Sainz věří, že skutečnost, že všichni jezdci z Q3 budou startovat na střední směsi pneumatik, znamená, že výhodu bude mít jen v rané fázi závodu tím, že pojede na jiné strategii. Má prý malou šanci.

„Ano, můžete se vrátit, ale je to hodně složité,“ vysvětlil. „Zejména proto, že první desítka bude začínat se střední sadou a ti z nás, kteří začínají za nimi, nebudou mít vůči nim žádnou výhodu.”

„Ty dvě sady středně tvrdých, které jsem si nechal… jedna bude zničená a jsem si jistý, že ji ani nebudu moct použít. Což mě nechává v trochu těžké pozici pro závod. Tvrdě jsme pracovali, abychom si do závodu ponechali tvrdší pneumatiky, a teď se nám stane tohle… “

McLaren neměl okamžitou odpověď na to, co se na Sainzově autě rozbilo a zda to souviselo s brzdami, převodovkou nebo motorem.

Šéf týmu Andreas Seidl prohlásil: „Upřímně, stále nevíme a musíme to analyzovat. Myslím, že zadní náprava je zablokovaná a Carlos s tím nemohl nic dělat.”

Lando Norris (9.)

I přestože se jeho týmový kolega Lando Norris probojoval do Q3, tak nebyl se svým výkonem spokojen.

„Byl jsem spokojen se svým autem, ale nepovedla se mi první zatáčka, což mě stálo desetinu, možná desetinu a půl.”

„Jedna chyba stačila na to, abych se propadl o tři nebo čtyři pozice, takže z toho nejsem úplně nadšený.”

Vyjádření Andrease Seidela shrnulo dnešní neúspěch  McLarenu.

„Je to zklamání, protože dnes jsme měli konkurenceschopné auto. Lando bohužel při svém posledním pokusu udělal v první zatáčce malou chybu a Carlos byl celý víkend v dobré kondici a je to škoda.“

„Ale to vše je minulost a nyní je čas analyzovat, co se stalo v Carlosově autě, otřást se a zítra začít znovu. Bude to zajímavý závod s mnoha výzvami, dvěma nebo více zastávkami v boxech a musíme se pokusit vrátit zpět do hry.“

Sdílejte na:
Zavřít