Přesune se kvalifikace na VC Ruska na neděli?

Přesune se kvalifikace na VC Ruska na neděli?

Vzhledem k hrozícím silným dešťům, které by se měly v sobotu nad okruh v Soči přihnat, se spekuluje, že by se kvalifikace přesunula na neděli. Nestalo by se tak poprvé.

Naposledy se kvůli silné průtrži mračen přesunuly kvalifikační jízdy ze soboty na neděli v roce 2019 na japonské Suzuce. Mezinárodní automobilová federace chce zřejmě předejít situaci, která nastala tento rok v Belgii. Ve Spa-Francorchamps pršelo tolik, že se nakonec „závod“ odjel za safety carem a udělovaly se poloviční body.

Jelikož předpověď počasí hlásí na zítřek silné deště, tak již došlo k úpravě dnešního programu, kdy se sobotní závod formule 3 konal již dnes. Ovšem nepříznivé podmínky hrozí i v neděli.

„Když to nastane, tak může být velká cena celkem nepředovídatelná,“ myslí si Charles Leclerc.

Podle Fernanda Alonsa by mohl být déšť na trati jako je ta v Soči problematický, jelikož s tím už má zkušenosti. Doufá, že se alespoň v neděli počasí umoudří.

„Okruh je plochý, není tam prakticky žádný výškový rozdíl. Což znamená, že při dešti je na trati hodně vody. Dobře si pamatuji, jak to bylo v první zatáčce docela těžké. Vlastně to není žádná zatáčka, ale v dešti už ano. Proto držte palce, aby v neděli nepršelo silně, protože pak by byla špatná viditelnost. Rozhodně nechceme opakování Spa.“

 

 

Sdílejte na:
Zavřít