F1 vypověděla smlouvu s pořadatelem VC Ruska

F1 vypověděla smlouvu s pořadatelem VC Ruska

Vedení Formule 1 nejdříve prohlásilo, že za současné situace není možné mít závod v Rusku, v úterý závod oficiálně zrušila. Nyní vedení F1 zašlo ještě dál a vypovědělo smlouvu s pořadatelem tohoto závodu.

FIA v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu udělala několik kroků. Nejdříve prohlásila, že není možné v Rusku za současných okolností závodit. Následně v úterý závod oficiálně zrušila a zároveň potvrdila, že ruští a běloruští sportovci se budou moct závodů účastnit pouze pod neutrální vlajkou.

Letos se měl závod naposledy konat v Soči, příští rok se měl přesunout do Petrohradu. To se ale nestane, jelikož FIA udělala další krok a s pořadatelem závodu rozvázala kontrakt.

Na konání velké ceny měl velký vliv ruský prezident Vladimir Putin. Závodu se sám několikrát zúčastnil, dokonce jezdcům na stupních vítězů předával trofeje. Naposled se tak stalo v roce 2018.

Budoucnost jediného ruského jezdce ve formuli 1 Nikity Mazepina, jehož otec je majitelem hlavního sponzora Haasu, společnosti Uralkali, je stále nejasná. Už teď je ale jasné, že se nezúčastní VC Velké Británie.

 

Sdílejte na:
Zavřít