Norris: Soči 2021 byla jiná situace, teď jsem na tom lépe

Norris: Soči 2021 byla jiná situace, teď jsem na tom lépe

Lando Norris si myslí, že jeho premiérové vítězství ve formuli 1 v Miami dokázalo, že se pochybovači mýlili, včetně těch, kteří mluvili nesmysly o jeho promarněné šanci v Rusku v roce 2021.

Lando Norris se v neděli na okruhu v Miami poprvé v historii postavil na nejvyšší stupínek pódia F1 a ukončil tak období bez jediného vítězství, které trvalo 109 závodů.

Brit ke své výhře měl blízko již dříve ve své kariéře, a to v září 2021, kdy vedl v posledním závodě, který se jel v Soči, dokud mu vítězství neuniklo kvůli pozdní dešťové přeháňce. McLaren ho zavolal do boxů, aby přezul na intermediálky, ale Norris se rozhodl zůstat na trati a umožnil Lewisi Hamiltonovi, aby toho využil, když se počasí zhoršilo.

Na otázku, zda během závěrečné fáze turnaje v Miami myslel na tuto promarněnou šanci, Norris odpověděl: „Rusko 2021 byla úplně jiná situace než dnes. Hodně lidí mluví nesmysly o Soči a o věcech, které se tam děly, přišel jsem o vítězství. Já a my všichni v týmu, myslím. Nikdy nechci táhnout tým dolů. Neodvedl jsem nejlepší práci a ani jako tým jsme ji neodvedli.“

Norris se domnívá, že několik lidí si z tohoto závodu vytvořilo dojem, že nedokáže zvládnout zvýšený tlak, který přináší závodění v čele startovního pole F1. Norris však prohlásil, že do letošní sezóny vstoupil v lepším psychickém rozpoložení a ignoroval hluk zvenčí, což prospělo jeho výkonům v autě.

„To se stalo, a i když to lidé rádi vytahují dál a říkají to i po Číně minulý víkend, kdy jsem udělal chybu v první zatáčce na Lewise,“ pokračoval. „Chci říct, že spousta lidí pochybovala o tom, že bych mohl jet a vyhrávat závody a předvádět výkony pod tlakem vedení v závodě, zejména s Maxem (Verstappenem – pozn. red.) za zády. Ale letos jsem si opravdu věřil víc než kdy jindy. Nepřemýšlel jsem o těchto věcech tak, jak bych o tom asi přemýšlel loni, ale letos jsem se mnohem lépe soustředil na svou práci. Odvádím dobrou práci, jsem rychlý a provádím věci přesně tak, jak chci. Zlepšil jsem spoustu svých slabin a všechna ta tvrdá práce se vyplatila.“

Sdílejte na:
Zavřít