F1: Za současných okolností nemůžeme v Rusku závodit

F1: Za současných okolností nemůžeme v Rusku závodit

Vedení Formule 1 prohlásilo, že za současných okolností není možné, aby se v Rusku závodilo. Šéf Haasu Günther Steiner také sdělil, že budoucnost Nikity Mazepina v týmu není jasná. Ke zvratu došlo po odstranění loga hlavního sponzora Uralkali z vozu.

Velká cena Ruska je naplánována na 23-25. září v ruském Soči, kde se jezdí pravidelně od roku 2014. Příští rok se má závod přesunout do Petrohradu.

„Mistrovství světa formule 1 navštěvuje státy po celém světě s pozitivní vidinou spojování lidí a národností dohromady,“ stojí v prohlášení.

„S lítostí sledujeme vývoj aktuální situace na Ukrajině a doufáme v rychlé a mírové řešení. Ve čtvrtek večer vedení Formule 1, FIA a týmy došly k závěru, včetně názoru všech relevantních zúčastněných stran, že je za současných okolností nemožné uspořádat Velkou cenu Ruska.“

Formule 1 tak zaujala stejné stanovisko jako třeba UEFA, která dnes přesunula plánované finále Ligy mistrů z Petrohradu do Paříže.

Steiner: Mazepinova budoucnost v Haasu se musí vyřešit

Šéf Haasu Günther Steiner řekl, že neexistuje žádná jistota, že Nikita Mazepin zůstane součástí týmu. Trvá na tom, že jeho situace se musí vyřešit. Mazepinova situace se zhoršila, když Haas na páteční předsezónní testování odstranil z vozu logo hlavního sponzora Uralkali, společnosti, kterou vlastní Mazepinův otec Ddmitrij.

Steiner řekl, že Haas doufá, že svou nesnázi s Uralkali vyřeší v následujících týdnech.

„Nikdo to neplánoval, museli jsme učinit rozhodnutí, jelikož teď máme více partnerů, udělali jsme správné rozhodnutí.

Po soutěžní stránce zde není žádná překážka, jen si musíme projít obchodními záležitostmi, k čemuž dojde v následujících týdnech. Na seznam úkolů nic nepřibývá.“

Steiner k situaci, že se cesty Haasu a Mazepina možná rozdělí, řekl: „Musí se to vyřešit, řekl jsem to již dříve, ne všechno závisí na nás, co se děje.

Jsou do toho zapojeny vlády, nemám nad nimi žádnou moc. Taky musíme sledovat, jak se situace na Ukrajině vyřeší.

Nasadil k tomu vážnou tvář. Určitě ho to štve, jeho vlastní země, Rusko. Ohledně záruk, nejsou žádné záruky, jak jsem řekl, musíme počkat, jak se vyvine situace.

Je tady více než týmy F1, jsou tu vlády, takže nemám žádné záruky z této strany.“

 

 

Sdílejte na:
Zavřít