F1 monitoruje situaci po ruské invazi na Ukrajinu

F1 monitoruje situaci po ruské invazi na Ukrajinu

Formule 1 prohlásila, že monitoruje rapidně měnící se situaci ohledně Ruské invaze na Ukrajinu. Max Verstappen se Sebastianem Vettelem volají po zrušení Velké ceny Ruska, která se má konat v září.

Napětí v regionu po několika diplomatických sporech v průběhu posledních měsíců rostlo, až vyeskalovalo v dnešní útok Ruska na Ukrajinu. Formule 1 vydala prohlášení, že situaci pečlivě sleduje a bude v tom pokračovat.

Formule 1 navštěvuje Rusko pravidelně od roku 2014, letošní závod v Soči, který se má konat 25. záři, má být poslední před plánovaným přesunem do Petrohradu, kde by se mělo poprvé závodit v roce 2023. Závod financuje ruská vláda, sám prezident Vladimir Putin se na závodech objevuje.

Situace ovlivnila také Haas, který zareagoval odstraněním sponzora Uralkali z názvu týmu na sociálních sítích. Potenciálně by situace mohla mít vliv také na Nikitu Mazepina.

Vettel s Verstappenem jsou pro zrušení závodu

Vettel s Verstappenem během čtvrteční tiskové konference volali po zrušení Velké ceny Ruska.

„Vzbudil jsem se do ranních novinek a byl jsem v šoku,“ řekl Vettel.

„Já nevím. Je hrozné sledovat, co se děje. Když se podíváte do kalendáře, najdete tam samozřejmě naplánovaný závod v Rusku.

Osobně si myslím, že bych neměl jet, nepojedu. Myslím, že závodit v této zemi je špatné. Je mi líto nevinných lidí, kteří přicházejí o své životy kvůli hloupým důvodům a velmi, velmi podivnému a bláznivému vedení.

Jsem si jistý, že se o tom budeme bavit. Osobně jsem opravdu v šoku a je mi líto vidět, co se děje. Uvidíme, co se bude dít, ale myslím, že já už jsem se rozhodl.“

Verstappen dodal: „Myslím, že když je země ve válce, není správné tam závodit.“

 

 

Sdílejte na:
Zavřít