Závod v Belgii, který se „nejel“, vyhrál Max Verstappen

Dvanáctý závod letošní sezóny na okruhu Spa-Francorchamps „vyhrál“ Max Verstappen, druhý skončil George Russell a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Závod byl několikrát odložen kvůli nepřiznivým podmínkám na trati a začal až o necelé 3 hodiny později než bylo původně plánováno, odjely se pouze tři kola kvůli tomu, aby byly klasifikovány výsledky.

Drama začalo již před startem závodu, protože Sergio Pérez havaroval při cestě na startovní rošť v zatáčce číslo 6 – Mexičan  dostal smyk, který nedokázal ukočírovat a narazil do bariéry – nepodařilo se mu vycouvat z bariéry a vypadalo, že závod pro něj skončil.

Po 25 minutách, kdy se neustále odkládal startu závodu, se ředitelství závodu rozhodlo, že  vyzkouší zahřívací kolo. Lewis Hamilton okamžitě reportoval, že absolutně nic nevidí. Odjely se 2 zahřívací kola, kdy si několik jezdců stěžovalo, že absolutně nic nevidí, se řediteství závodu rozhodlo start odložit, jezdci zajeli do boxové uličky.

Red Bull se během čekání pokoušel přesvědčit Michaela Masiho, že závod ještě nezačal a Sergio Pérez by se mohl vrátit zpátky. Ředitel závodu řekl, že se Red Bullu ozve – záleží na výkladu pravidel.

Rakouské stáji se vyplatila znalost pravidel – Sergio Pérez se vrací do závodu! Pokud začne, tak Mexičan odstartuje z boxové uličky! Mechanici stihli monopost opravit včas.

Další změna! Zastavil se odpočet limitu, do kdy se musí odjet závod – FIA chce dosáhnout toho, aby se závodilo aspoň hodinu!

Po zhruba hodině a půl čekání se na trati objevily „vysušovací vozy“, které se snažily vylepšit podmínky na trati. Trať testoval medical car.

Nakonec jsme se dočkali! V 18:17 začal závod za safety carem. Po 3 hodinách a 17 minutách vyjeli piloti na trať. Oficiální časomíra ukazovala 39 kol, nicméně závodit se bude jenom jednu hodinu.

Odjely se 3 kola a znovu byly vyvěšeny červené vlajky. Jedno je jisté, budou se udělovat poloviční body.

33 minut před vypršením limitu se potvrdilo nevyhnutelné – závod nebude restartován.

Naposledy se poloviční body udělovaly ve VC Malajsie 2009.

George Russell získal druhé místo na Williamsu, britská stáj byla na stupních vítězů poprvé od VC Ázerbájdžánu 2017.