Volba pneumatik byla klíčová, říká Mattia Binotto

Volba pneumatik byla klíčová, říká Mattia Binotto

Šéf Ferrari Mattia Binotto uvedl, že rozhodnutí týmu nasadit tvrdou směs pneumatik Charlesovi Leclercovi se ukázalo být správné. Ferrari tak mohlo po devíti letech slavit výhru na domácí Monze.

Charles Leclerc si v sobotu zajistil pole position. V nedělním závodě musel celou dobu odolávat útokům od jezdců Mercedesu. Stříbrné šípy, ve snaze dostat se před Monačana, nazuly středně tvrdé pneumatiky jak Lewisi Hamiltonovi, tak i Valtterimu Bottasovi. Ferrari se rozhodlo přesně opačně a Charles Leclerc dostal nejtvrdší pneumatiky.

„Charles Leclerc řídil velice dobře. Mohli jsme vidět, jak dnes ubránil svoji pozici. Nasadili jsme mu tvrdé pneumatiky, protože jsme věřili, že je to správná volba. Věděli jsme, že opotřebení pneumatik by bylo kritické a nejlepší cesta, jak se tomu vyhnout, byla na tvrdých pneumatikách. Myslím si, že to bylo odvážné, ale správné rozhodnutí,“ uvedl šéf Ferrari Mattia Binotto.

Ferrari vyhrálo naposledy na domácí půdě v roce 2010, kdy Fernando Alonso vystoupil na stupínek nejvyšší.

„Byla to příliš dlouhá doba, kdy jsme tady vyhráli. Startovat z pole position a zůstat ve vedení byl klíčový faktor,“ dodal Mattia Binotto.

Sdílejte na:
Zavřít