Sainz nadále součástí technických záležitostí v McLarenu

Sainz nadále součástí technických záležitostí v McLarenu

McLaren říká, že Carlose Sainze tento rok neodstřihne od žádných technických diskuzí v týmu i navzdory tomu, že se v roce 2021 stane jezdcem italské stáje Ferrari.

Začátkem tohoto roku se Sainz dohodl na přestupu do italské stáje Ferrari, kde v příští sezóně nahradí Sebastiana Vettela, který je na cestě do Aston Martinu.

Zatímco řidiči, kteří odchází do nových týmů, jsou často vynecháni z technických nebo vývojových diskuzí hlavně proto, že by si s sebou mohli odnést cenné znalosti, McLaren věří, že je pro ně nejlepší dělat, jako by se nic neměnilo.

Šéf týmu McLaren Andreas Seidl uvedl, že hlavním terčem je získávat body ze závodů, které potřebují k tomu, aby skončili na třetím místě v šampionátu konstruktérů – a proto potřebují veškerou pomoc, kterou mohou dostat.

V tuto chvíli je Carlos stále plně zapojen do všeho, co děláme tady na trati a také v továrně,“ řekl Seidl při Velké ceně Toskánska.

Myslíme si, že to je správná cesta vpřed, potřebujeme také dostat z Carlose maximum.

Letos sdílíme stejný cíl. Jak Carlos, tak my chceme získat maximum bodů a nejvyšší umístění. A abych byl upřímný, myslím si, že tomu tak bude až do konce sezony.

Začátkem letošního roku šéf týmu Renault Cyril Abiteboul uvedl, že se jeho tým neobává, že by si Sainzův nástupce Daniel Ricciardo vzal s sebou nějaké cenné znalosti, které by pomohly vylepšit monopost McLarenu. Ten kvůli danému nařízení federace bude muset řešit problémy se zakomponováním motoru Mercedes do vozidla.

Cyril Abiteboul řekl: „Vzhledem k tomu, jak se věci pro příští rok mají, že vozy mezi letošním a příštím rokem budou muset být víceméně totožné, a také to, že McLaren bude muset použít všechny své žetony čistě na integraci motoru do svého již stávajícího šasi, si myslím, že zde nedojde k žádnému narušení týmové integrity, což nám dává příležitost zapojit Daniela do technických záležitostí pro tuto sezónu.“ 

„Jiné to však je pro sezónu 2022. Podstatná část našeho týmu již plně pracuje na přípravách pro tuto sezónu, Daniela jsme do nich nezačlenili, popravdě řečeno bychom jej nezapojili, i kdyby setrval u naší stáje, jelikož z pohledu řidičů je to ještě příliš daleko.

Sdílejte na:
Zavřít