McLaren pokračuje ve vývoji letošního auta

McLaren pokračuje ve vývoji letošního auta

Do konce sezóny nám zbývají pouze čtyři závody, přesto McLaren neukončil vývoj letošního auta. Britská stáj má v plánu vozit na okruhy nové součástky, které mají přinést značná zlepšení ve výkonnosti.

McLaren nedávno oznámil, že pro příští sezónu připravuje odlišnou filosofii monopostu, která jim má pomoct v návratu mezi nejrychlejší týmy startovního pole. Tým z Wokingu se během letošního roku postupně zvedá a je velmi nepravděpodobné, že by o svou čtvrtou příčku v poháru konstruktérů přišel.

Ačkoliv nový koncept vozu vyvolává mezi fanoušky i odborníky nemalé emoce, tým je přesvědčen o přínosu, který příští rok bude toto rozhodnutí mít.

Avšak ani přes tento aspekt McLaren neukončil vývoj letošního monopostu a v následujících čtyřech závodech bude pokračovat s nasazováním nových dílů, které by měly pomoct v postupném odtrhnutí se od středu pole.

„Jak jsme mohli v posledních třech závodech vidět, stali jsme se jednoznačně čtvrtým nejrychlejším týmem v poli,“ uvedl v rozhovoru Andreas Seidl, šéf McLarenu.

„Myslím si, že se nám podaří čtvrtou příčku získat. Pro tým by to byla velká vzpruha. Současně je ale důležité nezaspat a pokračovat ve vývoji, abychom příští rok mohli ve šplhání vzhůru pokračovat.“

„Chceme, aby naše auto bylo lepší a lepší. V Japonsku fungovalo skvěle, takže i v příštích závodech budeme přivážet malé balíčky úprav. To ale neznamená, že by se tým nesoustředil na monopost pro příští rok, tato oblast je naší jednoznačnou prioritou.“

„Naučili jsme se našemu autu rozumět, jelikož na většinu závodů přivezeme nové díly, které nám k tomu pomáhají. Jsme ve skvělé pozici,“ zakončil Seidl.

Sdílejte na:
Zavřít