McLaren: Se změnami pro příští rok neriskujeme

McLaren: Se změnami pro příští rok neriskujeme

Britská stáj McLaren pro příští rok lehce pozmění filosofii monopostu, což může být chápáno jako velmi riskantní krok. Vedení týmu se snaží fanoušky uklidnit, podle nich McLaren letošní progres nezahodí, naopak se posune vpřed.

Před letošní sezónou se nikterak výrazný výkonnostní skok McLarenu neočekával, přesto se stáj z Wokingu dokázala vyškrábat z posledních řad na startovním roštu do pozice nejlepšího ze zbytku světa. V tuhle chvíli má jednoznačně čtvrté nejrychlejší auto v poli.

Dalším logickým krokem je útok na nejlepší trojici a McLaren věří, že nejlepší šancí, jak tohoto milníku docílit, je odlišná koncepce vozu pro příští rok. Novou koncepcí se bude zabývat tým vedený Jamesem Keyem.

Ačkoliv tento krok přinese značná rizika, šéf týmu Andreas Seidl věří, že se McLaren tímto krokem posune k nejlepším týmům startovního pole.

„V tuhle chvíli to není risk, ale příležitost,“ reagoval Seidl na otázku, zda není změna filosofie monopostu riskantním krokem.

„Náš cíl je jednoznačný – chceme učinit další krok vpřed. Doufám, že se nám podaří skočit někam mezi současné top týmy a naši aktuální pozici. Pokud se tak stane, bude to pro tým velký úspěch.“

Ačkoliv se koncepce vozu lehce pozmění, nebude se podle šéfa týmu jednat o revoluční monopost.

„Změna nebude radikální. V tuhle chvíli na nejlepší týmy ztrácíme, takže se snažíme za současných regulí získat co nejvíc a udělat krok vpřed.“

Technická pravidla se pro příští rok příliš měnit nebudou, velké změny nastanou teprve o rok později. Přesto ale dle Seidla nebude možné testovat nové součástky během letošní sezóny.

„Nevyvíjíme nové součástky pro příští rok, abychom je testovali už letos. Na trati se objeví nejdříve během předsezónních testů v roce 2020,“ zakončil Seidl.

Sdílejte na:
Zavřít