Jezdecké sestavy pro sezonu 2023

Jezdecké sestavy pro sezonu 2023

Sebastian Vettel končí, Fernnando Alonso jej nahrazuje v Astonu Martinu, avšak v top týmech vsázejí na kontinuitu a pokračují s osvědčenými jezdeckými složeními. Ve středopolových stájích je však stále několik potenciálně volných míst.

Red Bull, Ferrari a Mercedes budu pokračovat i v sezoně 2023 se stávajícími jezdci, avšak v týmech za nimi způsobil Vettel pěkný chaos. Německý závodník se rozhodl ukončit po této sezoně svoji bohatou 15 letou kariéru závodního jezdce, přičemž svůj tým o tom informoval pouze den před oficiálním oznámením. Jeho sedačku nečekaně převezme Fernando Alonso, jehož tým se o přestupu dozvěděl až ze zpráv na internetu, čímž se dostal Alpine do úzkých. S Alonsem počítali. Na Španělovo místo okamžitě dosadili úřadujícího šampiona formule 2 Oscara Piastriho, ten to však vzápětí vyvrátil se slovy, že Alpinu nedal žádný souhlas a rozhodně pro ně nebude v nadcházejícím ročníku závodit.

U McLarenu se stahují mračna nad Danielem Ricciardem, který má sice platnou smlouvu do roku 2025, ale kvůli nepřesvědčivým výkonům stáj uvažuje o výměně. Dle spekulací by mohl zamířit do Alpine výměnou právě za Piastriho. Také ve Williamsu bychom mohli vidět novou, případně staronovou tvář. Týmovým kolegou Alexe Albona by mohl být buďto talentovaný Logan Sargeant nebo junior Mercedesu Nyck de Vries.

V Haasu je potvrzený zatím pouze Kevin Magnussen, ale vzhledem k tomu, že šéf týmu Günther Steiner se nechal slyšet, že se po nikom jiném neohlížejí, tak se dá předpokládat, že zůstane i Mick Schumacher. Stejné vize má i pilot Alfy Romeo Kuan-Jü Čou, který ve svém debutovém ročníku podává obstojné výkony. Prodloužení smlouvy čeká nejspíše také Júkiho Cunodu, za nímž stojí Honda, která bude zajisté usilovat o to, aby Japonec pokračoval.

Tým Jezdec Jezdec
Mercedes Lewis Hamilton (2023) George Russell (víceletá)
Red Bull Max Verstappen (2028) Sergio Pérez (2024)
Ferrari Charles Leclerc (2024) Carlos Sainz (2024)
McLaren Lando Norris (2025) Daniel Ricciardo (2023) / Oscar Piastri
Alpine Esteban Ocon (2024) Oscar Piastri / Daniel Ricciardo
AlphaTauri Pierre Gasly (2023) Júki Cunoda
Aston Martin Lance Stroll (neznámé) Fernando Alonso (víceletá)
Williams Alexander Albon (víceletá) Nicholas Latifi / Logan Sargeant / Nyck de Vries
Alfa Romeo Valtteri Bottas (víceletá) Kuan-Jü Čou
Haas Kevin Magnussen (víceletá) Mick Schumacher

*tučně – potvrzeno
*kurzíva – spekulace

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít