Bottas nabízí vhled do bojů Péreze s Verstappenem

Bottas nabízí vhled do bojů Péreze s Verstappenem

Valtteri Bottas vyjádřil své pochopení pro situaci, ve které se nachází Sergio Pérez, který je týmovým kolegou Maxe Verstappena. Popsal, jak musí člověk myslet, když je v týmu s několikanásobným mistrem světa.

Před Sergiem Pérezem pomohl Valtteri Bottas Mercedesu a Lewisovi Hamiltonovi k mnoha titulům mistra světa. Po přestupu do Alfy Romeo si však Bottas užívá roli staršího jezdce. Zpětně nabídl pohled na to, jaké to bylo být v prostředí týmu Mercedes.

Než George Russell v roce 2022 přestoupil do Mercedesu, mnozí Bottase kritizovali za to, že nebyl Hamiltonovi větším rivalem, ale v posledních letech se mu dostává více uznání za jeho stabilní výkony.

Bottas se za svoji kariéru do Q3 dostal celkem sto třikrát, což je v ostrém kontrastu s letošními Pérezovými kvalifikačními problémy. Bottas popsal své myšlení, které měl během svých dob u Stříbrných šípů, a také to, jak se v roce 2021 vypořádal s tím, že byl požádán, aby ustoupil a nechal projet Hamiltona.

„Nad tím opravdu nepřemýšlím,“ řekl pro Motorsport Magazin. Prostě jsem to v tu chvíli musel přijmout. Byl to poslední společný rok s Lewisem (Hamiltonem – pozn. red.). V každém z těch pěti let jsem v průměru nedokázal dojet před ním. Myslím, že to byl jeho vrchol. Podával skvělé výkony. Ale dnes si nemyslím, že by to něco změnilo. Stále závodím s dobrým sebevědomím a když mám dobrý den, mám pocit, že mohu porazit kohokoli.“

Pokud jde o specifickou roli, kdy děláte parťáka a pomáháte mistrovi světa k dalšímu vítězství, Bottas zmínil, že Pérezova situace je podobná té jeho, a nabídl několik postřehů, jak nejlépe přistupovat k závodnímu víkendu. „Musíte mít takový přístup, že můžete porazit kohokoli. Nemůžete závodit s tím, že si říkáte, že ho nemůžete porazit. To už jste rovnou prohráli,“ řekl desetinásobný vítěz.

„V tomto smyslu je to sport, ve kterém musíte mít vždy dobré sebevědomí a přesvědčit sami sebe, že na to máte. Pokud tuto důvěru v sebe nemáte, skončíte v těžké spirále, kdy půjdete s výsledky směrem dolů. Je to vidět na stopkách a důslednosti,“ dodává na konec.

Sdílejte na:
Zavřít