FIA prošetřuje, Hamilton mlčí. Hodí Brit Mercedesu vidle?

FIA prošetřuje, Hamilton mlčí. Hodí Brit Mercedesu vidle?

Rozčarovaný Hamilton od šachovnicové vlajky Velké ceny Abú Zabí mlčí. Podle vedení Mercedesu je znechucen rozhodováním vedení závodu a finálním výsledkem. Množí se dokonce spekulace o Britově konci…

Předposlední kolo Velké ceny Abu Zabí. Jezdci jedou za safety carem po nehodě Nicholase Latiffiho, který nezvládl ukončírovat svůj monopost a skončil v bariéře. Ředitelství závodu nařídí, aby zpomalovací vůz předjeli POUZE piloti mezi lídrem Lewisem Hamiltonem a druhým Maxem Vestappenem. Na konci 57. kola zajel Bernd Mäylander do boxů a závod byl restartován. Nizozemec využil výhody čerstvější sady pneumatik a okamžitě se před Hamiltona dostal, díky čemuž se stal šampionem.

Zatímco v Red Bullu probíhaly bujaré oslavy, v Mercedesu se připravoval protest, který však byl zamítnut. K odvolání nakonec ani nedošlo.

Sedminásobný mistr od té doby mlčí. Nepodává rozhovory a ani nekomunikuje na sociálních sítích. Jeho bratr Nicolas však fanoušky uklidňoval tím, že je Hamilton v pořádku, pouze si dává pauzu od „toxického internetového prostředí“. Spekulace o jeho konci však posílily faktem, že přestal všechny sledovat, včetně Mercedesu.

Otázkou zůstává, zda má Mercedes už připravenou náhradu, kdyby opravdu došlo k tomu, že Hamilton skončí. Ovšem byl by to velmi divoký scénář. Případný náhradník by do závodu naskočil s téměř nulovou přípravou a nevěřím, že by Mercedesu udělal takovou podpásovku. Zajisté chce získat ještě další titul a tak pokořit Schumacherův rekord.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít