Red Bull: Loňské zkušenosti jsou klíčem k úspěchu v roce 2021

Red Bull: Loňské zkušenosti jsou klíčem k úspěchu v roce 2021

Šéf týmu Red Bull Christian Horner doufá, že nasbírané zkušenosti z problematického vozu RB16 v roce 2020 pomohou jeho týmu v roce 2021 trvale čelit výzvě Mercedesu.

Hornerův tým v loňské sezóně dvakrát zvítězil – je to nejnižší součet od roku 2016, navzdory tomu, že Ferrari vypadlo z bitvy vpředu – protože musel řešit inherentní aerodynamickou nerovnováhu na RB16, zatímco úroveň výkonu Mercedesu W11 se opět zlepšila.

Red Bull v průběhu roku 2020 se přiblížil Mercedesu a vyhrál 70. výročí Grand Prix s agresivní strategií pneumatik a finále Abú Zabí z prvního místa na startovním roštu.

Oba týmy rovněž v průběhu sezóny zaujaly odlišný přístup k vývoji automobilů, přičemž byly zohledněny požadavky na přenos designu z 2020 na 2021, protože Red Bull zvolil cestu neustálých vylepšení, zatímco Mercedes přestal svůj monopost vyvíjet po loňském srpnovém závodě Spa.

Zatímco Horner počítá s tím, že Mercedes zůstane jasným favoritem do sezóny 2021, věří, že rozhodnutí pokračovat v přidávání výkonu v druhé polovině roku 2020 se Red Bullu vyplatí.

„Viděli jsme, že jeden tým je za posledních sedm let naprosto dominantní. A s pokračováním letošního ročníku se stejnými jezdci a monoposty, na straně Mercedesu byste očekávali, že budou ve velmi silné pozici znovu,” prohlásil.

„Ale doufám, že s využitím zkušeností, které jsme získali v roce 2020, můžeme Mercedesu, který bude bezpochyby neuvěřitelně silný a velmi oblíbený v letošním roce, postavit trvalejší výzvu – zejména v zadní části automobilu, který byl pravděpodobně jejich nejlepší auto hybridní éry.”

„Bude to pro nás výzva. Ale výzva kterou si užijeme.”

„Mercedes je velmi celistvý tým a už dlouho je důsledný – a to je pro ně velká zásluha za rekordy, které prolomili sedmi výhrami po sobě,“ řekl Horner.

„Myslím si však, že jsme za posledních sedm let nejkonzistentnějším vyzyvatelem. Za šest z těchto sedmi let se nám podařilo vyhrát závod.”

„A je pro nás důležité neustále se snažit být lepší v každém ohledu.“

„Mercedes je docela stroj, ale dokázali jsme, že jsme schopni je porazit – tvrdou prací, tím, že se budeme věnovat danému úkolu.“

„Takže nijak nepodceňujeme sílu Mercedesu. Ale vždy jsme byli vyzyvatelem.”

„Naším cílem je, jak říkám, vzít si ponaučení z předchozí sezony do roku 2021. A doufejme, že RB16B bude správná cesta.“ 

„Mercedes je jasným favoritem se svými posledními sedmi tituly, ale nevzdáváme své úsilí o zisk pátého titulu.”

Sdílejte na:
Zavřít