Jediná šance se naskytuje pro juniory Ferrari v Abú Zabí

Jediná šance se naskytuje pro juniory Ferrari v Abú Zabí

Podle šéfa jezdecké akademie Ferrari Laurenta Mekiese budou mít junioři italské stáje jedinou příležitost vyzkoušet si aktuální monopost F1 a to konkrétně až v Abú Zabí.

Mick Schumacher a Callum Ilott měli absolvovat svoji premiéru během prvního volného tréninku VC Eifelu. Nicméně vzhledem ke špatnému počasí byl trénink zrušen a junioři Ferrari měli smůlu.

Oba jezdci budou bojovat o titul ve formuli 2 v Bahrajnu, kde se odjedou poslední 2 závodní víkendy sezóny. Zatímco formuli 1 čeká ještě 6 závodů a skončí v polovině prosince v Abú Zabí. V tu dobu už bude jasno o šampionovi ve formuli 2.

Jediný, kdo má potvrzenou účast v prvním tréninku v Abú Zabí, je Robert Švarcman, nicméně se ještě stále neví, jakou kombinézu oblékne. Ke všemu se tak vyjádřil šéf jezdecké akademie Ferrari Laurent Mekies.

„Pokud se podíváte do kalendáře, jediné je Abú Zabí, protože předtím není šance. Portimão… Nemysím si, že je to možnost, je to zbrusu nová trať, nikdo tam nebyl a nechcete ztratit první trénink. Snažíme se být féroví a soudní k našim partnerům a nemyslím si, že by jeli na kompletně nové trati, kde nikdo nemá žádná data.“

„Schumacher a Ilott budou závodit v Bahrajnu a nechceme je rušit, protože bojují o titul, a proto je pro ně jediná šance až v Abú Zabí. Budeme diskutovat s Alfou Romeo a Haasem, abychom zjistili, co je možné. Takže uvidíme, jestli bude šance. A potom je tu testování nováčků.“

Dále šéf akademie pochválil vedoucí trio ve formuli 2, protože spadají pod Ferrari a řekl o nich, že jsou „materiálem pro F1“. Nicméně upozornil, že není jasné, zda se nakonec stanou uchazeči o jezdeckou sedačku ve Ferrari.

Velmi záleží na tom, jak moc se budou zlepšovat a cestou, jakou se podle nás vyvinuli. Naším úkolem je podporovat a dávat jim šance, aby se projevili a zlepšili se,“ dodal Laurent Mekies.

Sdílejte na:
Zavřít