F2 testovala v Yas Marině: Correa zpět u Charouze

F2 testovala v Yas Marině: Correa zpět u Charouze

Podobně, jako týmy F1, zůstali i účastníci šampionátu FIA F2 po posledním závodu sezóny v Emirátech. Čekal je vydatný třídenní test, který mimo klasického testování nových kombinací jezdec/vůz slouží v neposlední řadě i k tomu „nalákat do daného kokpitu pokud možno talentovaného a při tom i finančně potentního platiče“.

Od čtvrtka do soboty měli zkušení a noví jezdci trať k dispozici každý den 6 hodin. Hned první den byl stanoven nejrychlejší čas celého testu. Zajel ho Ind Jehan Daruvala, kterého jeho štědří podpůrci a sponzor Red Bull převedeli ze stáje Trevora Carlina do kokpitu italské scuderie Prema Powerteam.

Antonín Charouz s Bobem Vavříkem museli nahradit jen zraněného Enza Fittipaldiho, který by se jistě raději sžíval s Dallarou F2, než stonal doma. Letošní dvojka české stáje, Guilherme Samaia si totiž očividně předplatila i onen závěrečný test. Obsazení prvního vozu nepozbývalo jisté pikanterie: svou cestu do Charouz Racing Systemu totiž znovu našel Američan Juan Manuel Correa, jehož spolupráce s Charouzem tak nešťastně a bolestivě ukončila strašná nehoda ve Spa před dvěma lety. Ve čtvrtek ztrácel Correa na nejrychlejšího Daruvalu 1,4 sekundy, Samaia byl jen o další 0,2 sekundy pozadu.

V pátek se směl z nejlepšího kola dne těšit Felipe Drugovich. Výhradně vlastním otcem podporovaný Brazilec si vyzkoušel „oprášení“ spolupráce s nizozemským týmem MP Motorsport, za který již dříve startoval a vítězil. Lepšící se Correa tentokrát stáhl ztrátu na lídra na rovnou sekundu. Samaia se také relativně zlepšil, jeho odstup na týmového kolegu opět činil jen 0,2 sekundy.

První příčka časových listin patřila v sobotu Jackovi Doohanovi, který svůj přestup z F3 do F2 zvládl přímo senzačně, jak již předvedl v závěrečných závodech sezóny. Syn bývalého mistra světa motocyklů Micka podepsal pro rok 2022 se špičkovou stájí UNI-Virtuosi. Poslední den testů ale byl znatelně pomalejší, než první. Doohanův výkon byl o 0,7 sekundy za pátečním časem Daruvaly. S vývojem svých časů mohl být spokojen i Correa. Na Doohana ztrácel již jen 0,7 sekundy, Samaiovi při tom „ujel“ o 0,5 sekundy.

Nejrychlejší časy testů:

  1. Jehan Daruvala (Prema) – 1:35.435
  2. Felipe Drugovich (MP) – 1:35.577
  3. Jack Doohan (Virtuosi) – 1:35.851
  4. Theo Pourchaire (ART) – 1:35.981
  5. Logan Sargeant (Carlin) – 1:36.155
  6. Ralph Boschung (Campos) – 1:36.203
  7. Liam Lawson (Carlin) – 1:36.208
  8. Jüri Vips (Hitech) – 1:36.329
  9. Marcus Armstrong (Hitech) – 1:36.380
  10. Dennis Hauger (Prema) – 1:36.426

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít