Mercedes vznesl protest proti Verstappenovi a ředitelství závodu

Mercedes vznesl protest proti Verstappenovi a ředitelství závodu

Mercedes není spokojený s konečnými výsledky dnešního závodu. Dle vedení stáje došlo hned ke dvěma pochybením, proto vznesl prostest.

Pět kol před koncem závodu, když byl ve vedení Lewis Hamilton před Maxem Verstappenem, vyjel po nehodě Nicholase Latifiho na trať safety car. Zpomalovací vůz zajel do boxů v předposledním kole. Ještě před samotným restartem se objevil Verstappen na úrovni Hamiltona, kterého posléze předjel a převzal vedení. To si uhájil až do cíle a stal se tak mistrem světa formule 1.

Mercedes není pochopitelně s výsledkem spokojený. Podle vedení stáje neproběhl restart v souladu s pravidly, proto podal protest, jak proti Verstappenovi, tak proti ředitelství závodu.

Německá stáj se odvolává na článek 48.8 sportovních pravidel, ve kterých stojí „žádný jezdec nemůže předjíždět jiné auto na trati, včetně safety caru, dokud nepřejede čáru (viz. článek 5.3) poté, co se safety car vrátí do boxů“.

Avšak zároveň s oznámením podání protestu dodal, že „k tomu nebude dodávat žádné další podrobnosti, dokud neproběhne slyšení“.

Aktualizováno

Oba protesty byly zamítnuty. Max Verstappen je oficiálně mistr světa roku 2021.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít