Ferrari zpozdilo odchod Mekiese během jednání s Red Bullem

Ferrari zpozdilo odchod Mekiese během jednání s Red Bullem

Odchod Laurenta Mekiese z Ferrari do AlphaTauri se odkládá kvůli jednání s Red Bullem. Tým z Maranella se snaží udržet svého inženýra co nejdéle, než převezme vedené sesterské stáje Red Bullu po Franzi Tostovi.

Ferrari doufá, že zdržením odchodu zástupce šéfa týmu a závodního ředitele Laurenta Mekiese se podaří, aby Red Bull nemohl získat klíčové informace o budoucích plánech italské stáje. Zároveň se spekuluje, že Ferrari výměnou za brzký odchod Mekiese chce, aby v Maranellu mohli dříve začít pracovat bývalí zaměstnanci Red Bullu. Francouzský inženýr má převzít AlphaTauri příští sezónu, ale doufá, že se bude moct zapojit do práce dříve, i když se tím nenechává odvést od své role v Maranellu.

„No, pravda je, že rozhodnutí ještě nepadlo. Jak říkáte, nosím červené oblečení a v důsledku toho jsem stoprocentně zavázán Ferrari a za takovýchto podmínek reprezentuji Ferrari,“ uvedl Laurent Mekies.

„Co je fér říct, že důvodem, proč se stále diskutuje, je pravděpodobně i to, že lidé potřebovali více času, aby si pohovořili. To se nyní dělá. Jsem přesvědčen, že jim to zabere ještě trochu času a najdeme řešení, které bude vyhovovat všem stranám,“ řekl Francouz.

Sdílejte na:
Zavřít