Mekies po letošní sezóně nahradí v AlphaTauri Tosta

Mekies po letošní sezóně nahradí v AlphaTauri Tosta

Sportovní ředitel Ferrari, Laurent Mekies, se stane šéfem týmu Alpha Tauri. Nahradí Franze Tosta, který z funkce odstoupí na konci 2023 a zůstane na pozici poradce.

Franz Tost stál za týmem AlphaTauri od jeho počátku v roce 2005. Tehdy tým Minardi odkoupil Red Bull a vytvořil z něj Toro Rosso, které od sezóny 2019 nese název AlphaTauri. Šedesátisedmiletý Franz Tost zůstane v AlphaTauri jako poradce příští sezónu a v roli šéfa jej nahradí Laurent Mekies. Přesné datum jeho nástupu ještě není potvrzeno.

Laurent Mekies dříve pracoval jak v Toro Rosso, tak v Minardi, než v roce 2014 odešel do FIA, kde pracoval jako bezpečnostní ředitel a zástupce ředitele závodu. V roce 2018 se připojil k Ferrari, kde se stal sportovním ředitelem.

AlphaTauri také ohlásilo jmenování Petera Bayera, bývalého výkonného ředitele FIA, jako nového výkonného ředitele pro svou stáj. Připojí se během roku 2023.

„Jako první bych chtěl poděkovat Dietrichovi Mateschitzovi, který mi dal tuto neuvěřitelnou příležitost stát se po osmnáct let šéfem týmu Scuderia Toro Rosso a Scuderia AlphaTauri. Vést tým po tak dlouhou dobu byla opravdová čest, a bylo mi velkým potěšením pracovat s tolika motivovanými a kvalifikovanými lidmi, kteří sdílejí moji vášeň pro formuli 1. V šedesátisedmi letech je čas předat tuto funkci dál, a v Peterovi (Bayerovi – pozn. red.) jako výkonném řediteli a Laurentovi (Mekiesovi – pozn. red.) jako šéfovi týmu jsme našli dva profesionální lidi, kteří tým pozvednou na další úroveň. Chtěl bych všem poděkovat za dobrou spolupráci,“ řekl Franz Tost.

„Zaprvé bych chtěl vzdát poctu Franzovi (Tostovi – pozn. red.) za výbornou práci, kterou za téměř dvě dekády ve Faenze odváděl. Přeji mu do budoucna hodně štěstí a vím, že já i Peter (Bayer – pozn. red.) se budeme v budoucnu moci spolehnout na jeho podněty a rady. Je mi ctí ujmout se role šéfa a vrátit se k týmu, kde jsem strávil dlouhou dobu na začátku své kariéry. Scuderia AlphaTauri má všechny složky nezbytné pro větší úspěch v budoucnu, a v tandemu s Peterem (Bayerem – pozn. red.) se těšíme, že se tak stane,“ vyjádřil se Laurent Mekies. Od příchodu bude zodpovědný za každodenní chod AlphaTauri.

Sdílejte na:
Zavřít