Lawson je připraven opustit Red Bull pro místo ve F1

Lawson je připraven opustit Red Bull pro místo ve F1

Liam Lawson prozradil, že by byl připraven rozšířit své obzory mimo tým Red Bull Racing, pokud by se mu mohla naskytnout možnost splnit si jeho sen o dlouhodobé kariéře v F1.

Po slibných pěti závodech v dceřiném AlphaTauri (nyní Visa Cash App F1 Team), kde zastupoval indisponovaného Daniela Ricciarda, si Lawson přeje získat stálé místo na roštu F1. Navzdory několika hvězdným výkonům během jeho záskoku se Red Bull rozhodl ponechat pro tuto sezónu dvojici ve složení Júki Cunoda a Daniel Ricciardo, která jezdí pro nově přejmenovaný tým RB.

Novozélanďan, který byl degradován zpět na roli rezervního pilota říká, že jeho ideálním scénářem by bylo dostat se do formule 1 prostřednictvím programu Red Bullu.

„Mým snem je samozřejmě závodit s Red Bullem, u kterého jsem už více než pět let,“ vysvětlil Lawson. „Je to momentálně nejkonkurenceschopnější tým ve formuli 1, takže kdybych si mohl vybrat, tak bych jezdil za ně.“

Přesto Lawson upozornil, že nebude váhat porozhlédnout se mimo dva týmy rakouské stáje, aby získal místo na startovním roštu pro rok 2025, za okolností, že nebude volné místo. „Ale mým snem je být v F1, pokud to nepůjde s nimi, pak se samozřejmě musím pokusit o to, aby se mi podařilo domluvit s někým jiným,“ dodal.

Minulý měsíc poradce Red Bullu Helmut Marko v projevu slíbil, že Lawson se na startovním roštu objeví nejpozději v roce 2025, což naznačuje, že nahradí Cunodu nebo Ricciarda. Rozhodující tedy budou výkony a výsledky jednotlivých jezdců RB, přičemž Cunoda má v úvodních třech závodech letošní sezóny nad Ricciardem navrch.

Australan prožil neúspěšný začátek svého plnohodnotného návratu do F1 a Marko na něj v tuto chvíli vyvíjí tlak, aby zlepšil své výsledky a vyrovnal se týmovému kolegovi. Přišlo také na údajné ultimátum, přičemž pokud Ricciardo nezačne podávat požadovaný výkon a nebude dovážet pro tým dobré výsledky, Red Bull by jej nahradil Lawsonem.

Ricciardo prohlásil, že jeho ambicí je vrátit se do kokpitu Red Bullu, který uvolnil na konci roku 2018, místo Sergia Péreze, jemuž končí smlouva ke konci roku 2024. Šéf týmu Red Bull Christian Horner však stanovil, že Mexičan týmu dováží výsledky, které mu zaručují, že by si mohl udržet sedačku vedle úřadujícího šampiona Maxe Verstappena i po následující sezóny.

Sdílejte na:
Zavřít