Ferrari zlákalo dva inženýry z Red Bullu pro příští sezónu

Ferrari zlákalo dva inženýry z Red Bullu pro příští sezónu

Ferrari pokračuje v reorganizaci a během náboru zaměstnanců zlákalo z Red Bullu dva klíčové inženýry. Mohou se k týmu v italském Maranellu připojit na sezónu 2024.

Fluktace zaměstnanců je ve formuli 1 vysoká, zejména mezi těmi nejlepšími týmy, které se neustále snaží odlákat talentované zaměstnance od svých rivalů. Po neuspokojivém startu do sezóny 2023, kdy se Ferrari nachází v šampionátu až za stájemi Red Bull, Mercedes a Aston Martin, se snaží dostat do svého týmu zaměstnance od rivalů z předních příček žebříčku. Podle zpráv z italských médií se jim podařilo pro sezónu 2024 zajistit služby dvou technických pracovníků z Red Bullu.

Dostat se na špičku pole se například týmu Aston Martin podařilo právě díky takovému náboru zaměstnanců, kdy se jim povedlo přetáhnout Dana Fallowse z Red Bullu, spolu s řadou dalších klíčových technických pracovníků z Ferrari a Mercedesu.

Stěhování do Maranella

Ferrari během posledních tří sezón nabralo přes 30 technických pracovníků, uvedly noviny Corriere dello Sport. „Právě byli najati dva inženýři, kteří ukončili svou činnost v Red Bullu, jsou na placené dovolené a do Maranella nastoupí v roce 2024. Jejich jména ale ještě nejsou známa, ani zda mohou něco změnit. Konec konců, tým z Maranella za poslední tři roky nabral třicet techniků – dokonce i od týmů jako Red Bull a Mercedes,“ píše se dále ve zprávě od Corriere dello Sport.

Sdílejte na:
Zavřít