Ferrari oficiálně podalo žádost na přezkoumání trestu

Ferrari oficiálně podalo žádost na přezkoumání trestu

Italská stáj potvrdila, že využila právo na přezkoumání pětisekundové penalizace, kterou dostal během závodu v Kanadě Sebastian Vettel.

Němec vedl od začátku závodu, ale ve 48. kole udělal chybu v zatáčce číslo 4, kde vyjel mimo trať. Za následný návrat dostal penalizaci pěti sekund. Sebastianovi Vettelovi se nepodařilo najet dostatečný náskok na svého rivala z Mercedesu Lewise Hamiltona, který nakonec GP Kanady vyhrál.

Ferrari okamžitě po závodu prohlásilo, že se bude chtít odvolat proti penalizaci. Mělo 96 hodin na podání odvolání, které nakonec nevyužilo, protože proti časovým trestům, které udělí komisaři, se nelze odvolat k Mezinárodnímu soudu FIA.

Před týdnem proto italský tým potvrdil, že uvažuje nad právem přezkoumání dané situace. Toto právo spadá pod článek čtrnáct Mezinárodního sportovního kodexu FIA, kde je napsáno, že situace může být přezkoumána, pokud bude „objeven nový a významný prvek“, který nebyl dostupný v době, kdy komisaři posuzovali prohřešek.

Ferrari mohlo využít práva na přezkoumání incidentu do neděle, kdy se pojede GP Francie. Italská stáj v pondělí odpoledne oficiálně potvrdila, že požádala o přezkoumání trestu, který dostal Sebastian Vettel. Prozatím nebylo řečeno, jaké nové důkazy Ferrari objevilo, protože tým odmítl poskytnout další informace kvůli citlivosti této věci.

Je pravděpodobné, že FIA nyní znovu svolá komisaře, kteří danou situaci posuzovali. Následně Mezinárodní automobilová federace potvrdí nebo zamítne důkazy, které Ferrari předložilo.

Sdílejte na:
Zavřít