Ferrari se odvolalo proti penalizaci Vettela

Ferrari se odvolalo proti penalizaci Vettela

Němec přišel o vítězství ve Velké ceně Kanady, když dostal pětisekundovou penalizaci za nebezpečný návrat na trať po vyjetí do trávy.

Ferrari se odvolalo proti pětisekundové penalizaci, kterou Sebastian Vettel dostal za nebezpečný návrat na trať po své chybě ve Velké ceně Kanady.

Němec byl v čele závodu, když ve 48. kole udělal chybu v nájezdu do šikany tvořené třetí a čtvrtou zatáčkou okruhu. Se svým ferrari krátce přejel přes trávu, načež se vrátil zpět na dráhu přímo do cesty pronásledujícímu Lewisi Hamiltonovi, který musel zabrzdit, aby se vyhnul střetu.

Sportovní komisaři udělili Vettelovi penalizaci přičtení 5 sekund k výslednému času, která jej v cíli srazila za Hamiltona na druhé místo.

Ohledně možnosti odvolání se v rozhodnutí sportovních komisařů FIA píše: „Účastníkům se připomíná, že mají právo odvolat se proti některým rozhodnutím Sportovních komisařů, v souladu s Článkem 15 Mezinárodního sportovního kodexu FIA a Článku 9.1.1 Soudních a disciplinárních pravidel FIA, a to v rámci příslušných časových limitů.“

Potíž je však ve skutečnosti, že časové tresty jako ten, který v Kanadě dostal Vettel, jsou z možnosti odvolání vyloučeny. Ferrari tak formálně odvolání podat smí, Mezinárodní odvolací soud FIA však pravděpodobně přijde s rozhodnutím, že odvolání je nepřípustné.

Šéf Ferrari Mattia Binotto k incidentu řekl: „Nejsme spokojení. Z našeho pohledu nemohl (Vettel) udělat nic jinak a měl vůbec štěstí, že zůstal na trati. V tom, co udělal, nebyl žádný záměr, byl stále vpředu a pokusil se svoji pozici udržet. S rozhodnutím nesouhlasíme, ale každý můžeme mít rozdílný názor.“

Sdílejte na:
Zavřít