Alonso a Vandoorne mají zásluhu na letošní formě

Alonso a Vandoorne mají zásluhu na letošní formě

Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne mají zásluhu na zlepšení týmu a pomohli při vývoji lepšího auta, řekl nový šéf McLarenu Andreas Seidl.

Přestože oba jezdci McLarenu zažívali frustraci z nekonkurenceschopnosti během posledních let, Seidl si myslí, že práce, kterou navedli tým na správnou cestu, byla velmi důležitá.

Seidl také řekl, že nečekal, že by McLaren mohl učinit tak rychlý pokrok.

„Myslím, že to nikdo z týmu nečekal, zvlášť když jsme loni měli deváté nejrychlejší auto,“ řekl Seidl na otázku, zda čekal takový pokrok.

„Ukazuje se, že změny, které jsme loni zavedli, se začínají vyplácet. Tým udělal s letošním vozem skvělou práci

Hodně jsme toho pochopili díky příspěvkům jezdců z loňského roku, takže Fernandovi a Stoffelovi patří velké zásluhy. Ukázali nám, jaké máme slabiny a jakým směrem bychom se měli ve vývoji vydat. Teď se to začíná vyplácet.“

Přestože má McLaren před Renaultem v Poháru konstruktérů náskok 20 bodů, Seidl si uvědomuje, že se situace může rychle změnit, takže jeho tým nesmí polevit.

„Naším cílem je pokračovat ve vývoji vozu,“ vysvětlil. „Samozřejmě si chceme udržet tuto pozici, ale jak jsme již viděli, vše se může rychle změnit. Stále je to těsná bitva.

Náskok, který teď máme, není při počtu závodů nic, takže se nesmíme uchlácholit, udržet si hlavy dole a soustředit se na slabiny, které na voze stále máme.“

Přes náznaky na zbytek sezóny si Seidl myslí, že tempo, které McLaren má, poprvé odpovídá vysokému umístění v Poháru konstruktérů.

„V posledních dvou závodech jsme také měli čtvrté nejrychlejší auto, takže si zasloužíme být čtvrtí v Poháru konstruktérů,“ řekl.

„Ale na Paul Ricard abych byl upřímný, jsme neměli čtvrté nejrychlejší auto. Bylo to někde mezi pátým a sedmým nejrychlejším vozem a skončili jsme jako čtvrtí, jelikož jsme měli lepší spolehlivost, lepší pit stopy, lepší strategii nebo jsme lépe pochopili pneumatiky.

Sdílejte na:
Zavřít