Zklamaný Sainz si stále myslí, že jeho trest byl přehnaný

Zklamaný Sainz si stále myslí, že jeho trest byl přehnaný

Pilot Ferrari Carlos Sainz požaduje, aby FIA byla ve svém rozhodování jasnější, a to poté, co v úterý zamítla právo na přezkum jeho trestu ze závodu v Austrálii. Po kolizi s monopostem Fernanda Alonsa dostal časovou penalizaci, a to způsobilo, že skončil na dvanácté pozici.

Ferrari požadovalo právo na přezkum španělského pilota Carlose Sainze a aby bylo možné otevřít první slyšení, stáj potřebovala přinést nové, relevantní a důležité důkazy, které v té době, byly nedostupné. V úterý bylo uskutečněno virtuální slyšení, aby se projednala petice práva Ferrari na požadování přezkumu.

Právo na přezkoumání FIA zmítla, i přes to, že stáj Ferrari předložila telemetrii, písemné svědectví pilota Carlose Sainze a písemné svědectví od dalších pilotů včetně Fernanda Alonsa.

„Jsem velmi zklamaný, že nám FIA neudělila právo na přezkum. I o dva týdny později si stále myslím, že trest je příliš nepřiměřený a věřím, že by měl být alespoň přezkoumán na základě důkazů a odůvodnění, které jsme předložili,“ Carlos Sainz sdílel prohlášení na svém oficiálním Instagramovém účtu.

„Musíme pokračovat ve společné práci, abychom určité věci do budoucna zlepšili. Konzistentnost a rozhodovací proces jsou žhavým tématem již mnoho sezón a abychom si udrželi pozici potřebujeme být zřetelnější. To, co se stalo v Austrálii je minulostí a já jsem stoprocentně soustředěný na další závod v Baku.“

Sdílejte na:
Zavřít