I přes kolizi má Sainz v Alonsovi podporu

I přes kolizi má Sainz v Alonsovi podporu

Fernando Alonso se domnívá, že komisaři byli na Carlose Sainze příliš přísní, a to poté, co v závodě v Austrálii měli kontakt. Sainz po penalizaci klesl na dvanáctou pozici.

V závěrečném restartu nedělního chaotického závodu došlo ke kolizi v první zatáčce, kdy Carlos Sainz po kontaktu roztočil Aston Martin Fernanda Alonsa. Z dvanácti zbývajících vozů tak dvojnásobný mistr světa klesl na jedenáctou pozici. V posledním kole byl posunut zpět na třetí pozici, protože nebyl dokončen celý sektor před aktivací červených vlajek.

I přes změnu pořadí byl Carlos Sainz stále považován za toho, kdo kolizi způsobil, za což dostal penalizaci v podobě 5 sekund. Penalizace zapříčinila jeho propad ze čtvrté pozice na dvanáctou.

Carlos Sainz byl kvůli penalizaci rozzuřený a po závodě chtěl vést rozhovor s FIA. Fernando Alonso vidí proč.

„Pravděpodobně je trest příliš krutý,“ řekl. „V prvním kole restartu je vždy velmi těžké posoudit, jaká je úroveň přilnavosti a nemyslím si, že úmyslně najíždíme do jiného auta, chápete?“

„Víme, že riskujeme i naše auto a konečné umístění, takže občas skončíte na místech, kde si přejete, abyste tam v tu chvíli nebyli. Je to prostě součást závodění. Záznam jsem pořádně neviděl, ale připadá mi to příliš tvrdé.“

Sdílejte na:
Zavřít