VC Emilia-Romagna vyhrál Hamilton, Verstappen měl defekt

Monoposty formule 1 se ukázaly na Imole poprvé od roku 2006. Vítězem se stal Lewis Hamilton, druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Daniel Ricciardo. Max Verstappen byl na druhé pozici, když dostal defekt a musel odstoupit ze závodu. George Russell byl blízko, aby získal první bod v sezóně, nicméně během safety caru havaroval. Mercedes získal sedmý titul v řadě!

Prvním pilotem, který viděl šachovnicovou vlajku, byl Lewis Hamiton. Druhý skončil Valtteri Bottas a třetí byl Daniel Ricciardo. Mercedes překonal rekord a získal sedmý mistrovský titul v řadě!

Na čtvrtém místě se umístil Daniil Kvjat, následovaný Charlesem Leclerc. Šestý v cíli skončil Sergio Pérez, sedmý byl Carlos Sainz. Na osmé pozici dojel Lando Norris. První desítku uzavřeli jezdci Alfa Romeo.

Průběh závodu

Trofeje, které jezdci obdrží na stupních vítězů. Na Imole bylo zamračeno – teplota tratě 24°C a teplota vzduchu 17°C.

Před startem bylo pilno u Lewise Hamiltona, který měl problém se závodní sedačkou.

Start se povedl Valtterimu Bottaso, který si pohlídal vedení v závodě. Naopak Lewis Hamilton se propadl za Maxe Verstappena.

V hodinách skončil Kevin Magnussen, který měl kontakt se Sebastianem Vettelem.

Pořadí po 1. kole: Bottas, Verstappen, Hamilton, Ricciardo, Gasly a Leclerc.

V boxech byl první Lance Stroll, který si poškodil přední křídlo a musel navštívit své mechaniky. Kanaďan se propadl na poslední pozici.

Pořadí v 5. kole se nezměnilo.

Carlos Sainz se posunul na devátou pozici, když předjel svého týmového kolegu Landa Norrise.

Pierre Gasly odstoupil v 9. kole kvůli technickým problémům z pátého místa.

Pořadí v 10. kole: Bottas, Verstappen, Hamilton, Ricciardo, Leclerc, Albon.

Na konci 13. kola zajel do boxů Charles Leclerc, Lando Norris a Esteban Ocon. Monačan a Francouz obuli nejtvrdší pneumatiky, jezdec McLarenu nasadil středně tvrdé  pneumatiky.

O kolo později zajeli do boxů Daniel Ricciardo, Alexander Albon a Daniil Kvjat. Všichni obuli tvrdé pneumatiky.

Pořadí na konci 16. kola: Bottas, Verstappen, Hamilton, Sainz, Pérez, Vettel.

Carlos Sainz se objevil v 18. kole v boxech, obul středně tvrdou sadu pneumatik.

O kolo později zajel do boxů Max Verstappen, obul nejtvrdší pneumatiky a vrátil se na třetí pozici.

Na konci 19. kola reagoval na Holanďana Valtteri Bottas, nasadil bílou sadu pneumatik a vrátil se před Maxe Verstappena.

Lewis Hamilton mezitím dostal potvrzení, že zůstane dále na trati.

Pořadí ve 21. kole.

Pořadí ve 25. kole se nezměnilo. Lewis Hamilton si budoval náskok na čele před zastávkou v boxech. Britský pilot byl dotázán na to, jestli dokáže vydržet dalších 10 kol na trati. Pilot Mercedesu jen potvrdil, že dokáže.

Kevin Magnussen během chvíle ztratil 2 pozice a  propadl se na desátou pozici. Předběhli ho Daniel Ricciardo a Charles Leclerc.

Žluté vlajky ve 29. kole – Esteban Ocon měl problém se spojkou a musel odstoupit. Po delší chvíli byl aktivován virtuální safety car.

Lewis Hamilton okamžitě zamířil do boxů, obul nejtvrdší pneumatiky a vrátil se na první pozici. Virtuální safety car byl zrušen. Britský pilot měl náskok přes 3 sekundy.

Pořadí ve 31. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Vettel, Räikkönen a Lafiti.

Pořadí ve 35. kole se na čele nezměnilo.

Max Verstappen začal vyvíjet tlak na Valtteriho Bottase. Finský pilot dostal informaci, že má poškozenou aerodynamiku.

Ve 40. kole zajel do boxů Sebastian Vettel, dostal nejtvrdší sadu pneumatik, nicméně jeho zastávka trvala 13,1 sekundy, protože jeho mechanici nedokázali připevnit kola.

Ve 43. kole se dokázal Max Verstappen dostat před Valtteriho Bottase. Jezdec Mercedesu udělal jezdeckou chybu a Holanďan na hlavní rovince pomocí DRS dokázal finského pilota předjet.

Na konci 49. kola zajel Kimi Räikkönen do boxů, obul nejměkčí sadu pneumatik a vrátil se na dvanáctou pozici. Odstoupil Kevin Magnussen.

Pořadí v 50. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Pérez, Ricciardo, Leclerc.

Max Verstappen dostal defekt v 51. kole! Safety car na trati!

Do boxů zajeli Bottas, Pérez, Kvjat, Sainz. O kolo později zajel i Hamilton ke svým mechanikům.

Další nehoda! Během safety caru havaroval George Russell, který dostal hodiny a narazil do zdi.

Lance Stroll nedokázal zabrzdit v boxech a odnesl to jeho přední mechanik, který obsluhoval hydraulický zvedák.

Pořadí za safety carem: Hamilton, Bottas, Ricciardo, Leclerc, Albon, Pérez, Kvjat, Sainz, Norris a Räikkönen. V boxech nebyli Ricciardo, Leclerc a Albon, kteří měli staré nejtvrdší pneumatiky. Zbytek jezdců obuli nejměkčí pneumatiky.

Safety car na konci 57. kola zajel do boxů a Lewis Hamilton restartoval závod. Brit si pohlídal vedení. Alexander Albon v hodinách! Zůstat na starých pneumatikách se nevyplatilo.

Daniil Kvjat se dostal na čtvrtou pozici.

Leclerc byl pod tlakem Péreza. Alexander Albon zajel ke svým mechanikům a propadl se na poslední pozici.