Vasseur: Hovor se Sainzem o jeho konci byl těžký

Vasseur: Hovor se Sainzem o jeho konci byl těžký

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur přiznal, že zavolat Carlosovi Sainzovi, aby mu oznámil, že ho v roce 2025 nahradí Lewis Hamilton, byl jeden z jeho nejtěžších telefonátů.

Krátce poté, co Charles Leclerc podepsal víceleté prodloužení kontraktu s Ferrari, světem F1 otřásla zpráva, že Lewis Hamilton příští rok opustí Mercedes a připojí se k legendární italské stáji. Carlos Sainz tak ví, že s ním Ferrari nepočítá a Španěl se musí poohlédnout po nové závodní sedačce na sezónu 2025.

Frédéric Vasseur připustil, že bylo těžké zavolat Carlosovi Sainzovi a informovat ho o tomto rozhodnutí, ale tvrdí, že všechny strany zůstávají před sezónou 2024 jednotné.

„Jak si dokážete představit, nebyl to nejjednodušší telefonát v mém životě. Jeden z nejtěžších společně s Totem Wolffem (šéf Mercedesu – pozn. red.). Jsem plně přesvědčen, že je to velmi profesionální jezdec, že chápe, že je před námi dlouhá sezóna a je to obrovská příležitost. Myslím, že je to také sen, že je v této situaci, že má tým za sebou,“ popisoval francouzský šéf.

„Myslím, že jsme vedli dlouhou diskusi, jak si dokážete představit, ale já budu Carlose plně podporovat, on je plně odhodlaný a víme, že tu práci musíme dělat společně, jsme v tom společně a jsme profesionálové,“ pokračoval Frédéric Vasseur.

Italská stáj tak bude mít pro sezónu 2025 jednu z nejsilnějších jezdeckých dvojic na startovním roštu.

„Šance mát Lewise (Hamiltona – pozn. red.) je něco, co musíte v každém případě zvážit. Je to člověk s největšími zkušenostmi a je to pro nás obrovská příležitost, nemá to nic společného s Carlosem. Carlos loni odvedl skvělou práci, jsem si jistý, že i letos odvede skvělou práci, je to velký profesionál, máme velmi dobrý osobní vztah, ale je to tak, jak to je, a my se musíme soustředit na budoucnost.“

Frédéric Vasseur a Lewis Hamilton se znají velmi dlouho – Brit získal v roce 2006 s týmem ART Grand Prix mistrovský titul v kategorii GP2, kterému šéfoval právě Francouz. Nyní jako šéf Ferrari vysvětlil, jak udržování rozhovorů od té doby pomohlo k přirozenějším diskusím o spolupráci.

„Víte, že máme dobré vztahy už více než 20 let. Vždy jsme byli v kontaktu, abychom se bavili o různých věcech, a myslím, že to přišlo přirozeně. Nevím, co bylo takhle snadné a co ne, ale přišlo to takhle, krok za krokem.“

O šokující změně působení sedminásobného mistra světa se veřejnost dozvěděla 1. února, konkrétně 12 dní před představením nového monopostu Ferrari SF-24. Frédéric Vasseur prohlásil, že šlo o záměrné zveřejnění, aby se novinka rychle vstřebala, než se pozornost zcela přesune na sezónu 2024.

„Jsme si jisti, že nám Lewis Hamilton přinese slušný krok do budoucna a bude to pro všechny dobrá výzva, ale chceme se soustředit na rok 2024 a nechceme, aby nás to nějak rozptylovalo. To je také důvod, proč jsme to oznámili tak brzy, protože pro nás bylo důležité, abychom se celou sezónu soustředili na rok 2024.“

„Jsem plně přesvědčen, že Carlos bude plně oddaný a plně angažovaný až do posledního kola a poslední zatáčky sezóny. A stejně tak jsem si jistý, že celý tým bude plně motivován a plně stát za Carlosem, který pro nás dosud odvedl skvělou práci. Nyní je pro nás důležité, abychom se soustředili na rok 2024. Máme dobrou příležitost, pracovali jsme na projektu tak tvrdě, že nechci, aby nás něco rozptylovalo,“ dodal Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít