V roce 2021 beze změn? Týmy žádají o odklad nových pravidel

V roce 2021 beze změn? Týmy žádají o odklad nových pravidel

Týmy Formule 1 žádají odklad revolučních změn, které mají přijít v roce 2021. Pandemie koronaviru komplikuje vývoj.

Pandemie koronaviru nám prodlužuje zimní přestávku. To ale neznamená, že ticho na okruzích znamená ticho v zákulisí. Na videokonferenci, která se konala tento týden, se měly týmy shodnout na odložení změn pro rok 2021. Ty by pak měly vejít v platnost až o rok později.

Podle webu Motorsport.com se kromě odložení změn jednalo i o zmražení vývoje klíčových komponent. Týkalo by se to šasi, převodovky a dalších mechanických součástí.

S návrhy souhlasilo devět týmů, Ferrari žádá více času na zvážení následků. Druhá videokonference byla svolána na čtvrtek, účastnit se jí budou i šéfové F1 Chase Carey a Ross Brawn. Pozván byl také prezident FIA Jean Todt.

Na programu dne bude také změna kalendáře. Kvůli koronaviru byly odloženy úvodní čtyři závody sezóny. I přesto se nedá s jistotou říct, že se na začátku května v Nizozemsku pojede. Jednou variantou je některé závody odjet i příští rok v lednu a sezónu 2021 odstartovat později.

Odložení pravidel by podle novináře Adama Coopera usnadnilo život malým týmům. Vozy na rok 2022 by se už totiž vyvíjely pod novými pravidly rozpočtového stropu, který se na letošní rok nevztahuje a týmy tak mají možnost neomezeně investovat do vývoje.

Ulehčilo by se i dodavateli pneumatik Pirelli. Revoluční změny počítají s 18palcovými pneumatikami, na které by se mohlo Pirelli lépe připravit.

Sdílejte na:
Zavřít