Williams sáhne po náhradnících pro Velkou cenou Turecka

Williams sáhne po náhradnících pro Velkou cenou Turecka

Williams říká, že v Turecku bude v týmu nahrazena řada zaměstnanců z továrního týmu poté, co během posledních dvou závodů formule 1 zaznamenala stáj několik případů covidu-19.

Tým neprozradil podrobnosti o konkrétních osobách.

Podle pokynů FIA je každý účastník Velké ceny testován na covid-19 každých pět dní, zatímco aktualizované protokoly implementované v Imole stanoví, že test musí proběhnout do 24 hodin od vstupu na místo konání.

Týmy formule 1 fungovaly v bublinách a dílčích bublinách, aby snížily riziko přenosu, pokud by jakýkoli personál přišel do kontaktu s virem.

Mercedes musel pracovat s náhradníky na Nürburgringu při VC Eifelu poté, co byli dva členové týmu pozitivně testováni a ostatní, co s nimi přišli do kontaktu, museli být izolováni.

Jiné týmy také zaznamenaly pozitivní případy covidu-19, nejvýrazněji Racing Point, který měl oba své řidiče, Sergia Péreze a Lancea Strolla, zasažené virem.

Ve svém prohlášení Williams odhalil, že „měl řadu pozitivních případů covidu-19 během Velké ceny Portugalska a VC Emilia-Romagna.

I když nebudeme podrobně popisovat soukromé informace žádné osoby, můžeme potvrdit, že všechny případy byly řešeny v souladu s pokyny FIA o covidu-19, přičemž prioritou je spolupráce s FIA a neustálá bezpečnost našich lidí.“

Abychom zajistili dodržování těchto pokynů, několik členů našeho týmu, kteří jsou s námi na Velkých cenách se také izolují v důsledku toho, že byli identifikováni v blízkém kontaktu s těmito pozitivními případy.

Máme určité protokoly, podle kterých jsme nuceni postupovat, pokud je někdo z týmu testován jako pozitivní. Musíme proto povolat náhradníky, aby zaplnili volná místa pro nadcházející víkend Velké ceny Turecka.“

FIA v pátek potvrdila, že z 1781 testů provedených během předchozích sedmi dnů bylo osm případů pozitivních.

Zbývající závody této sezóny se mají konat v Turecku (15. listopadu), Bahrajnu (29. listopadu a 6. prosince) a Abú Zabí (13. prosince).

Sdílejte na:
Zavřít