Hamilton je negativní a vrací se zpět na poslední závod

Hamilton je negativní a vrací se zpět na poslední závod

Lewis Hamilton dostal zelenou po negativním testu na covid-19 a bude smět závodit v tomto víkendovém finále sezony formule 1 v Abú Zabí. George Russell se vrací k Williamsu.

Hamilton byl donucen vynechat minulý víkend Velkou cenu Sachíru poté, co se po bahrajnském závodě necítil dobře, a 30. listopadu byl Brit pozitivně testován na covid-19.

Od té doby byl Lewis v Bahrajnu v karanténě s nejistotou, zda bude moct tento víkend závodit, nebo zda by zastupující George Russell získal další možnost jet za Mercedes.

Nyní to ale vypadá, že se Hamilton vrací do svého kokpitu pro závěrečný závod sezóny 2020 díky opakovanému negativnímu testu. To mu umožnilo odcestovat do Abú Zabí, kde měl při příjezdu opět negativní test, a proto mu byl udělen přístup do paddocku.

„Tým formule 1 Mercedes-AMG Petronas F1 dnes potvrdil, že Lewis Hamilton obdržel řadu negativních testů na covid-19,“ potvrdilo prohlášení F1.

„Absolvoval 10denní karanténu v Bahrajnu a podle předpisů bahrajnského zdravotního úřadu mohl zemi opustit.“

„Na základě potvrzení ze strany úřadů Lewis nyní dorazil do Abú Zabí a po karanténě má nyní  další negativní výsledek testu. Protokoly FIA ohledně covidu-19 zůstávají stejné a nezměnily se.”

„Negativní výsledek předběžného testu je nezbytný pro umožnění přístupu do paddocku formule 1, jak je stanoveno v dodatku S Mezinárodního sportovního řádu, a je vyžadován další negativní výsledek testu do 24 hodin po příjezdu.”

„Lewisovi, který má nyní negativní test v Bahrajnu a Abú Zabí, bude schválen přístup do paddocku.“

Tato zpráva znamená, že se George Russell na poslední závod roku vrátí zpět do Williams Racing.

Sdílejte na:
Zavřít