V Kataru dominoval Hamilton, Alonso dojel třetí

V Kataru dominoval Hamilton, Alonso dojel třetí

Premiérový závod v Kataru vyhrál Lewis Hamilton, druhý se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Fernando Alonso. Drama začalo ještě před startem, protože Max Verstappen a Valtteri Bottas obdrželi penalizace za ignorování žlutých vlajek v kvalifikaci.

Max Verstappen dostal penalizaci v podobě ztráty 5 míst na startovním roštu a Valtteri Bottas měl ztrátu 3 míst. Carlos Sainz, který byl taky vyšetřován, vyvázl bez trestu. Finální pořadí na startovním roštu bylo k dispozici necelou hodinu před startem závodu.

Start si pohlídal Lewis Hamilton, který si udržel vedení v závodě. Max Verstappen se dokázal na konci prvního kola dostat na čtvrtou pozici. Naopak Valtteri Bottas se propadl až na jedenácté místo.

Pořadí po 1. kole: Hamilton, Alonso, Gasly, Verstappen, Norris, Ocon.

Až ve 4. kole se Max Verstappen dostal před Pierra Gaslyho, který udělal chybu v poslední zatáčce. O kolo později už byl nizozemský pilot na druhém místě. Na Lewise Hamiltona ztrácel 4 sekundy.

Následně se postupně Sergio Pérez a Valtteri Bottas propracovali startovním polem a se vyčkávalo, kdo jako první zajede do boxů.

Na konci 17. kola zamířil do boxů Max Verstappen, nazul tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhou pozici. O kolo později okamžitě zareagoval Lewis Hamilton, obul bílé pneumatiky a vrátil se na první pozici. Rozdíl byl deset sekund. Brit následně referoval, že zastavili příliš brzo.

Až ve 20. kole zamířil Sergio Pérez, obul taky tvrdé pneumatiky a propadl se na jedenáctou pozici.

Ve 33. kole dostal Valtteri Bottas defekt levé přední pneumatiky. Finský pilot musel vyměnit i přední křídlo, nasadil tvrdou sadu pneumatik a propadl se ze třetí pozici na čtrnácté místo.

Na konci 41. kola byl podruhé v boxech Max Verstappen, nazul žluté pneumatiky a vrátil se na druhou pozici. Následně se objevil u svých mechaniků Sergio Pérez, taky obul středně tvrdé pneumatiky a propadl se na sedmou pozici.

O kolo později zareagoval Lewis Hamilton, obul středně tvrdé pneumatiky a zůstal ve vedení závodu.

V 50. kole nečekaně byl v boxech Lando Norris,  kvůli defektu.

Valtteri Bottas v 51. kole odstupuje ze závodu a zároveň žluté vlajky! George Russell dostal defekt levé přední pneumatiky.

Další defekt! Opět levá přední pneumatika, tentokráte u Nicholase Latifiho, Kanaďan bude muset objet celé jedno kolo, protože defekt dostal až v poslední zatáčce. Pilot Williamsu nakonec svůj monopost odstavil v 10. zatáčce.

V 55. kole virtuální safety car! Je to kvůli monopostu Nicholase Latifiho. Max Verstappen zajel do boxů, obul červené pneumatiky.

Nejrychlejší kolo závodu zajel Max Verstappen a udržel náskok 8 bodů na Lewise Hamiltona. Rozdíl v poháru konstruktérů je 5 bodů.

Pořadí Jezdec Tým Ztráta v cíli
1 Lewis Hamilton MERCEDES 1:24:28.471
2 Max Verstappen RED BULL +25.743s
3 Fernando Alonso ALPINE +59.457s
4 Sergio Pérez RED BULL +62.306s
5 Esteban Ocon ALPINE +80.570s
6 Lance Stroll ASTON MARTIN +81.274s
7 Carlos Sainz FERRARI +81.911s
8 Charles Leclerc FERRARI +83.126s
9 Lando Norris MCLAREN +1 kolo
10 Sebastian Vettel ASTON MARTIN +1 kolo
11 Pierre Gasly ALPHATAURI +1 kolo
12 Daniel Ricciardo MCLAREN +1 kolo
13 Júki Cunoda ALPHATAURI +1 kolo
14 Kimi Räikkönen ALFA ROMEO +1 kolo
15 Antonio Giovinazzi ALFA ROMEO +1 kolo
16 Mick Schumacher HAAS +1 kolo
17 George Russell WILLIAMS +2 kola
18 Nikita Mazepin HAAS +2 kola
Nicholas Latifi WILLIAMS DNF
Valtteri Bottas MERCEDES DNF

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít