Továrny zůstanou zavřené déle, přestávka se prodlužuje

Továrny zůstanou zavřené déle, přestávka se prodlužuje

FIA prodloužila povinné uzavření továren ze tří na pět týdnů. Pravidlo se zaměřuje také na výrobce pohonných jednotek. Důvodem k prodloužení je karanténní stav, ke kterému v současnosti mnohé země přistupují.

Po odložení nebo zrušení prvních 8 závodů sezóny se týmy minulý měsíc rozhodly na přesunutí letní přestávky ze srpna na konec března a na duben. Tento krok měl umožnit vedení Formule 1 využití srpnových termínů pro případné pořádání závodů.

Po pondělním mítinku vedení F1 bylo rozhodnuto o prodloužení této přestávky z tří týdnů na pět.

„Po jednomyslném souhlasu ze strany strategického týmu F1, komise a všech závodních týmů, se rozhodla Světová rada motorsportu schválit prodloužení přestávky z 21 na 35 dní. Týká se všech týmů a všech výrobců pohonných jednotek,“ stálo v prohlášení FIA.

„Případné další diskuse mezi týmy, FIA a Formulí 1 zůstávají na toto téma kvůli globální krizi způsobené nemocí COVID-19 otevřené.“

Povinné uzavření továren zasáhlo i výrobce motorů. Mercedes ale nadále ponechává svou továrnu otevřenou, vyrábí plicní ventilátory, na které jsou pacienti s těžkým průběhem nemoci odkázáni.

Hlavní impuls k prodloužení povinné přestávky byl karanténní stav, který je vyhlášen v mnoha zemích. Některé týmy byly nucené propouštět první zaměstnance, jiným naopak snížily platy.

Nejbližším závodním víkendem je doposud GP Kanady, která by se měla konat 14. června. Zda se závod opravdu pojede je v tuto chvíli ve hvězdách. Pandemie poslední dobou rozhodně neslábne, v některých zemích naopak nabírá na obrátkách.

Osud GP Velké Británie, která je naplánována na 19. července, je též nejistý. Rozhodnout by se mělo na konci dubna.

Sdílejte na:
Zavřít