Revoluční změny odloženy na rok 2022

Revoluční změny odloženy na rok 2022

Týmy si na čtvrteční videokonferenci schválily odložení revolučních změn na rok 2022. Kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru budou v příštím roce týmy využívat letošní šasi.

Rozhodnutí o odložení změn na rok 2022 padlo na čtvrteční videokonferenci. Přítomni byli zástupci týmů, šéfové F1 Chase Carey a Ross Brawn a prezident FIA Jean Todt.

Týmy o odložení tento týden mluvily, souhlas ale vyslovilo jen 9 týmů. Ferrari požádalo o více času na zhodnocení všech důsledků, dnes ale návrh podpořilo.

Kromě toho se týmy shodly na zmražení vývoje letošních šasi a dalších klíčových komponent. O jaké komponenty se jedná není dosud rozhodnuto. Aerodynamický vývoj omezen není.

Vývoj nových monopostů pro rok 2022 tak bude spadat pod nový finanční strop, který jako jediný z nových regulí odložen nebyl. Týmy budou moct využít jen 175 milionů dolarů ročně.

„Implementace finančních regulí nebude pro rok 2021 ovlivněna,“ stojí v oficiální zprávě F1.

V současnosti se týmy a vedení F1 zaměřují na rekonstrukci letošního kalendáře. Jedním z návrhů bylo závodit až do ledna příštího roku a zkrátit tak sezónu 2021.

Letní přestávka v dubnu

V rámci snahy přestavět letošní kalendář byla přesunuta i letní přestávka. je tradičně v srpnu, letos si jí ale týmy odbydou už na konci března a v dubnu.

Během přestávky musí týmy zavřít na 14 dní továrny. Letos bylo uzavření prodlouženo na 21 dní.

„Kvůli nemoci COVID-19, která ovlivňuje pořádání šampionátu Mistrovství světa Formule 1, rozhodla Světová rada motorsportu FIA o přesunutí letního uzavření továren z července a srpna na konec března a na duben. Mimo to bude prodloužena ze 14 na 21 dní,“ uvedla FIA.

Sdílejte na:
Zavřít