Toto Wolff přirovnal Formuli E ke hře Super Mario Kart

Toto Wolff přirovnal Formuli E ke hře Super Mario Kart

Toto Wolff uvedl, že si užil první živou zkušenost s Formulí E v listopadu a porovnal tento sport tak, jako když sleduje, jak někdo druhý hraje Super Mario Kart.

Mercedes se poprvé ve své historii přihlásil do Formule E, kde nahradil HWA Racelab pro šestou sezónu elektrické série. Šéf týmu Mercedes ve Formuli 1 Toto Wolff přiznal, že si užil bouřlivé soutěžení na trati, a proto přirovnal tento seriál k videohře. Zároveň počítá s tím, že FE by měla dostat více času na růst.

„Musím říct, že jsem si tento zážitek doopravdy užil. Nikdy předtím jsem nebyl v Saudské Arábii a představení našeho Mercedesu ve Formuli E bylo opravdu speciální. Diváci byli fenomenální a když jsem viděl, jak se tato země otevírá – toto jsem v podobném směru nečekal.“

„A závodění je úplně odlišné od Formule 1, to se dá jasně říct. Pro mě je to Super Mario Kart (videohra – pozn.red.) s reálnými jezdci, ale je absolutně v pořádku tomu dát šanci,“ řekl Toto Wolff.

Po prvních třech závodech je Mercedes momentálně v šampionátu Formule E druhý za BMW. Toto Wolff je ohromen, jak si Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries zatím vedou pro Stříbrné šípy.

„Nyck už k výkonu týmu hodně přispěl. Je velmi vyzrálý a jakým způsobem, jako osobnost i jako závodník, je schopen se se Stoffelem zapojit do týmu, je opravdu příjemné vidět. Stanovili jsme si naše ambice a očekávání na realistický cíl, který jsme nadměrně překonali a oba piloti k tomu přispěli,“ dodal Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít