Ted Kravitz: Red Bull měl schůzku ohledně Liama Lawsona

Ted Kravitz: Red Bull měl schůzku ohledně Liama Lawsona

Moderátor Sky Sports F1 Ted Kravitz po VC Singapuru prozradil, že u červených býků došlo k velmi zajímavé schůzce, kde byl přítomen šéf Red Bullu Christian Horner a šéf AlphaTauri Peter Bayer.

Stalo se tak poté, co Liam Lawson předvedl další skvělý výkon v monopostu AlphaTauri, kdy v uličkách Singapuru dokázal dojet na devátém místě a získal své první body v královně motorsportu. Novozélanďan jel v F1 pouze tři závody a už získal více bodů než Nyck de Vries a má jen o jeden bod méně než jeho týmový kolega Júki Cunoda, který jezdí celou letošní sezónu. Daniel Ricciardo měl smůlu na zranění, ze kterého se nyní léčí a díky tomu Liam Lawson dostal zmíněnou šanci.

Ačkoliv novozélandský jezdec naskočil do monopostu F1 až při třetím volném tréninku na VC Holandska, dokázal během tří závodů obsadit velmi slušné pozice – v Holandsku třináctý, v Itálii jedenáctý a v Singapuru devátý. Ted Kravitz se po zmíněném Singapuru domnívá, že by mohl být odměněn závodní sedačkou pro příští rok.

„Předtím tady proběhla velmi zajímavá diskuze, kde byl Christian Horner a Peter Bayer, který je novým šéfem AlphaTauri. Myslím, že byla o tom, co se udělá s Liamem Lawsonem, který je najednou hvězdou a zda si ho ve voze ponechají dlouhodobě s tím, že by vytvořil dvojici v AlphaTauri s Danielem Ricciardem. A co se udělá s Júkim Cunodou? Vypadá to, že mají po dlouhé době na výběr, protože Liam Lawson si od svého debutu v F1 vede skvěle,“ uvedl britský reportér.

AlphaTauri se v letošním roce trápí, protože z šestnácti závodů stáj získala pouze pět bodů a aktuálně je na posledním místě v šampionátu konstruktérů. Navíc italská stáj stále nepotvrdila složení jezdecké dvojice pro příští sezónu. Odhaduje se, že by měl Júki Cunoda dostat smlouvu i na příští rok, ale forma Liama Lawsona a působení navrátilce Daniela Ricciarda může zamíchat v neprospěch japonskému jezdci.

Sdílejte na:
Zavřít