Sulayem má pro Andrettiho několik doporučení

Sulayem má pro Andrettiho několik doporučení

Formula One Management začátkem tohoto roku vydala prohlášení, že Andrettimu neschválí přihlášku pro rok 2026 na vstup do formule 1. Sulayem vstup dalšího týmu podporoval, teď ale otočil.

Ben Sulayem byl dříve zastáncem rozšíření startovní listiny a vypsal výběrové řízení, kterým prošel pouze Andretti.

Máme smlouvu a ta říká, že můžeme mít na startovním roštu až 12 týmů, takže pravidla neporušujeme. Naopak, pravidla dodržujeme,“ řekl loni serveru Motorsport.com.

Jeho dalším přáním bylo zaplnit všech 12 slotů přidáním továrního týmu z USA a Číny. Tato vize ho dostala do rozporu s Liberty Media, kteří stále nevěří, že by Andrettiho vstup měl pro formuli 1 významnou přidanou hodnotu. V rozhovoru pro agenturu Reuters Sulayem změnil svůj postoj a doporučil Andrettimu, aby raději koupil stávající tým, než aby vytrvale usiloval o vstup jako jedenáctý tým.

Nepochybuji o tom, že by lidé z Liberty Media chtěli další tým v našem seriálu. Poradil bych mu (Andrettimu), aby spíše koupil jeden ze stávajících týmů, než aby stále usiloval o vstup jako nový hráč. Myslím si, že by některé týmy potřebovali začít znovu s čistým štítem. Co myslíte, že je lepší? Mít 11 týmů, které budou průměrné nebo 10 týmů, kdy každý z nich bude kvalitní? Je to o kvalitě, nikoliv počtu,“ dodal Sulayem.

Formule 1 formálně ponechala Andrettimu otevřené dveře k tomu, aby se pokusil znovu ucházet o místo v roce 2028, pokud budou v General Motors připraveni dodávat pohonnou jednotku.

Andretti i přes zamítnutí vstupu pro rok 2026 otevřel továrnu v Silverstone a podepsal smlouvu s bývalým technickým ředitelem F1 Patem Symondsem, který zde bude působit jako konzultant.

Sdílejte na:
Zavřít