Andretti přetahuje zaměstnance z několika týmů F1

Andretti přetahuje zaměstnance z několika týmů F1

Americký tým Andretti údajně zahájil vývoj svého formulového vozu a najal významné zaměstnance z královny motorsportu. Čeká je tak v blízké době připojení ke startovnímu poli?

V loňském roce získal Andretti od Mezinárodní automobilové federace (FIA) souhlas o vstupu do formule 1, a nyní je rozhodnutí na vedení formule 1 (FOM). Ovšem ne všechny týmy jsou ze vstupu dalšího týmu nadšení. Například Zak Brown z McLarenu vyjádřil podporu, naopak Toto Wolff z Mercedesu nesouhlasí s potenciálním vstupem Andrettiho.

V roce 2023 Andretti oznámil spolupráci s General Motors, ze které by mohl vzniknout tým Andretti Cadillac. Plány také zahrnují nasazení alespoň jednoho amerického jezdce, přičemž v hledáčku je Colton Herta.

Podle The Athletic jsou navzdory stále probíhajícím diskusím v procesu už nějaké věci. V zákulisí se pracuje v plném proudu a v aerodynamickém tunelu se začalo pracovat na modelu vozu. V Silverstonu je zřízena satelitní základna, kde pracuje 120 oddaných lidí, kteří řídí Andrettiho ambiciózní vstup do formule 1.

„Je to tým, který to chce dělat pořádně a chce vyhrávat,“ řekl nově jmenovaný technický ředitel Andretti, Nick Chester.

Nick Chester v minulosti pracoval pro Renault, v dobách, kdy Fernando Alonso získal titul. Dohledem nad projektem byl pověřen již v loňském roce. Kromě Chestera je součástí Andrettiho i Jon Tomlinson, který pracoval v týmu Enstone jako vedoucí aerodynamiky, a John McQuilliama, který dříve pracoval jako hlavní konstruktér Williamsu.

„Nechcete být nikde, kde tento étos nemají. Jak jsem s nimi začal mluvit před svým nástupem, zdroje, které za tím stojí, úsilí, které se za tím skrývá, aby to vyhrávalo, to prostě dělalo velmi, velmi atraktivní.“

„Svým způsobem jsem byl příjemně překvapen, jak snadno se podařilo lidi do projektu přilákat. Je tu skutečné lákadlo nového týmu, jméno Andretti. Prázdný list má tendenci mít velmi aktivní kulturu.“

„Přišli k nám lidé z Red Bullu, Ferrari, Mercedesu, McLarenu. Všichni chtěli novou výzvu. Právě ten skutečný potenciál utvářet oddělení je velmi atraktivní.“

Sdílejte na:
Zavřít