Szafnauer potvrdil jednání s Andrettim o vedení týmu

Szafnauer potvrdil jednání s Andrettim o vedení týmu

Bývalý šéf francouzského týmu Alpine, Otmar Szafnauer, prozradil, že jednal s Michaelem Andrettim o vedení jeho týmu ve formuli 1, pokud se jejich vstup do královny motorsportu schválí.

Otmar Szafnauer má mnoho zkušeností s vedením týmu, jelikož byl mnoho let šéfem Aston Martinu a od roku 2022 Alpinu. V polovině roku 2023 byl ale ze své pozice odvolán, kvůli problematickému období, které francouzská stáj zažívala.

Mezinárodní automobilová federace schválila nabídku Andrettiho stát se jedenáctým týmem na startovním roštu F1. Ovšem rozhodnutí, zda Andretti doopravdy vstoupí do královny motorsportu pořád stojí na přezkoumání, jelikož ne všechny týmy jsou příznivcem toho, aby se startovní pole rozrostlo o další tým.

I přesto americký tým v pozadí pracuje a letos chtějí otestovat prototyp monopostu formule 1 v aerodynamickém tunelu. Andretti již také sestavil technický tým, který bude dohlížet na vývoj.

V rozhovoru pro Motor Sport Magazine Szafnauer připustil, že v minulosti hovořil o tom, že by se mohl stát šéfem nového týmu.

„Měl jsem nějaké diskuse s Michaelem Andrettim – volal mi ještě předtím, než jsem odešel do Alpinu, a řekl jsem mu, že bych mu rád pomohl,“ prozradil Otmar Szafnauer.

„Nejdřív ale musí získat přihlášku do F1, protože jak bych mu mohl bez přihlášky pomoci? Pokud je přijmou, pak budu moci jednat o tom, že se zapojím, že je nastartuji, že je rozhýbu.“

Po svém odchodu z Alpinu byl Szafnauer kritický vůči mateřské společnosti Renault a trval na tom, že představenstvo má nerealistický časový plán, pokud jde o úspěch.

Mimo to také prozradil, že v době, kdy byl po červencové Velké ceně Belgie z týmu odvolán, právě přijímal inženýry, které najal od konkurence. Szafnauer nebyl jediný, který se v tu dobu s týmem rozloučil. Kromě něj odešel i dlouholetý sportovní ředitel Alan Permane. Ten byl na rozdíl od Szafnauera součástí týmu 34 let.

Zatímco Szafnauer se do formule 1 ještě nevrátil, Permane bude od této sezóny součástí týmu Visa Cash App RB jako závodní ředitel.

Sdílejte na:
Zavřít