Stroll by měl odejít z týmu, myslí si bývalý mistr světa

Stroll by měl odejít z týmu, myslí si bývalý mistr světa

Lance Stroll by měl odejít z týmu Aston Martin a zavázat se u jiné stáje, pokud chce odemknout svůj potenciál, myslí si mistr světa z roku 1996 Damon Hill. Kanaďan k Aston Martinu přešel v roce 2019, kdy se spolumajitelem týmu stal jeho otec.

Kanaďan Lance Stroll se připojil k týmu Aston Martin v roce 2019, kdy tým ještě závodil pod názvem Racing Point. Kontrolu nad týmem v téže roce převzal jeho otec, Lawrence Stroll. Lance Stroll stál na pódium za svou kariéru ve formuli 1 třikrát. Letos se ale do týmu přidal Fernando Alonso, který v dosavadních třech závodech získal pódium pokaždé.

Bývalý mistr světa Damon Hill si myslí, že by Lance měl být více ambiciózní a aby vyniknul, měl by se snažit Alonsovu kariéru ‚ukončit‘. „Musí si formu udržovat dlouhodobě – není dobrá, jen chvilková, jednorázová událost,“ řekl Hill na podcastu F1 Nation. „Takže by z toho letos měl udělat svou ambici. Měl by si dát za cíl ukončit kariéru Fernanda Alonsa. Teď to zní brutálně, ale to je to, co se snaží udělat George Russell (Lewisu Hamiltonovi – pozn. red.). O to samé se snaží Nico Hülkenberg udělat Kevinovi Magnussenovi – musíte se prosadit jako nesporný král, jednička v týmu.“ 

Hill říká, že Stroll momentálně nemá schopnosti světového šampiona, ale říká, že pokud se připojí k jinému týmu, může nalézt více potenciálu. „Myslím, že zajímavější otázka pro mě je, co je něčí maximální potenciál. Myslím si, že Lance má přirozené schopnosti. Ale nemyslím si, že je v současném stavu budoucím světovým šampionem na základě vlastních hodnot tak jako Max Verstappen nebo Lewis Hamilton.“

„Pokud by takovým byl, pak by nad Fernandem Alonsem vítězil na plné čáře. Jestli chcete jít na vyšší úroveň, pak je to to, co musíte začít dělat. Pokud bych měl mluvit z vlastní zkušenosti, měl jsem i jiné úrovně, o kterých jsem neměl ani představu, dokud jsem do těch situací nebyl donucen a musel jsem přinést výsledky, a vím, že v každém pilotovi je více potenciálu, než si uvědomuje. Otázka je, jak odemknete ten potenciál, chce to opravdu spoustu odhodlání a musíte toho opravdu hodně obětovat,“ myslí si Hill. ‚‚Jestli na to opravdu chce odpověď, tak by musel jít jezdit za jiný tým. Poté by za sebou nechal všechny ty problémy a buď by plaval, nebo by se utopil,“ dodal Damon Hill.

Sdílejte na:
Zavřít