Středeční návrat do historie: GP Belgie 1998

Středeční návrat do historie: GP Belgie 1998

Dnes večer nás čeká další nostalgický výlet do historie – podíváme se do zmáčeného Spa roku 1998. Závod se stal legendárním už jen díky svému divokému startu, po kterém bylo potřeba ve velkém sčítat škody…

Na YouTube stránce F1 bude v 8 hodin večer odvysílán jeden z nejbláznivějších závodů motoristických dějin. 30. srpna 1998 vystartovaly monoposty formule 1 do 13. podniku mistrovství světa formule 1, který se svým průběhem zapsal do myslí všech fanoušků, jimž místo krve proudí v žilách vysokooktanové palivo.

Závod s velkým „Z“

O událostech před a během onoho 30. srpna roku 1998 není třeba znovu vyprávět – před dvěma měsíci jsme vás lákali na stejný závod, akorát v česky komentované verzi, tímto článkem:

Pojďme si alespoň formou tabulky přehledně ukázat, jak to tehdy v pohárech jezdců a konstruktérů vypadalo a kdo čtyři závody před koncem sezóny vedl šampionát.

#JezdecTýmBody
1Mika HäkkinenMcLaren-Mercedes77
2Michael SchumacherFerrari70
3David CoulthardMcLaren-Mercedes48
4Eddie IrvineFerrari32
5Jacques VilleneuveWilliams-Mecachrome20

 

#TýmBody
1McLaren-Mercedes125
2Ferrari102
3Benetton-Playlife32
4Williams-Mecachrome30
5Jordan-Mugen-Honda10

Český, nebo anglický komentář?

Na YouTube kanále F1 naleznete přenos v 8 hodin večer v anglickém znění s původním komentářem legendárního Murraye Walkera a Martina Brundla. Pro labužníky přerušených závodů, kteří si užívají pohledy a postřehy komentátorů během červené fáze, bude určitě potěšující fakt, že je přenos nesestříhaný, a tak si můžete vychutnat zhruba hodinové pozastavení mezi prvním a druhým startem.

Pokud ovšem nehodujete anglickému komentáři a radši byste si přenos pustili v naší krásné mateřštině, můžete si vychutnat stále přístupný záznam Nostalgia streamu zprostředkovaného Tomášem Richtrem s původním českým komentářem Luboše Pecháčka, Jana Říhy a Petra Minaříka.

Nostalgia stream #3

NOSTALGIA STREAM #3 – GP Belgie 1998 s původním českým komentářem Honzy Říhy, Luboše Pecháčka a Petra Minaříka na TV PRIMA, a živým současným chatem!

Zveřejnil(a) Tomáš Richtr – komentátor F1 dne Středa 1. dubna 2020

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít