Sprint F3: Brazilec Collet se prosadil v maďarském mokru

Sprint F3: Brazilec Collet se prosadil v maďarském mokru

Sobotní sprint formule 3 absolvovali borci na mokré vozovce, což nejvíce vyhovovalo Caio Colletovi z Brazílie. Pilot týmu MP slavil jasné vítězství zatímco Roman Staněk a stáj Charouz Racing System důvod ke spokojenosti neměli.

Jezdce formule 3 přivítala v sobotu ráno mokrá trať a komisaři se tedy rozhodli pro start za safety carem. Nováček Oliver Goethe (Campos) na pole position si tedy počátečně nemusel dělat starosti, když se ale konečně smělo jet naplno, chyboval v poslední zatáčce, čehož hned využili Argentinec Franco Colapinto (Van Amersfoort) a Francouz Isaack Hadjar (Hitech).

V dobré formě se ovšem prezentoval i Brazilec Caio Collet. Pilot týmu MP se začal tlačit na Hadjaara, což rychle vedlo k úspěchu. Pak se junior Renaultu vrhl i na lídra Colapinta. Jeho snažení sice přerušily dvě neutralizace a Colapintova odhodlaná obrana, v 10. kole se ale nový vedoucí závodu jmenoval Collet. Brazilec poté několika rychlými koly demonstroval, že prvenství může patřit jen jemu – v cíli byl o tučných  8,7 sekundy před Colapintem.

Závěrem závodu se přiostřily souboje bezprostředně za nimi. Dvě kola před koncem chyboval Hadjar a ztratil tři pozice. Jak Crawford se poté tlačil na třetího Kuše Mainiho, sám ovšem musel pozorovat Arthura Leclerce za sebou. V posledním kole se Leclerc a Crawford skutečně dotkli, což Američana otočilo. Maini se tím stal vedle Colleta druhým jezdcem stáje MP na stupni vítězů. Hadjar směl postoupit na 4. pozici a výborný debutant Goethe bral bodík za 8. místo za Bearmanem, Martinsem a Saucym.

Z českého hlediska nebylo v Maďarsku co oslavovat. Roman Staněk zůstal coby 9. bez bodů a dále tím ztrácí terén v ohledu na boj o šampionát. Francesco Pizzi a Christian Mansell z Charouz Racing Systemu dojeli v těsném závěsu na pozicích 21 a 22, třetí Charouzův vůz pilotovaným domácím Laszlo Tothem jen uzavíral pole.

Výsledek sprintu F3 v Budapešti:

  1. Caio Collett, MP
  2. Franco Colapinto, Van Amersfoort
  3. Kuš Maini, MP
  4. Isaack Hadjat, Hitech
  5. Oliver Bearman, Prema
  6. Victor Martins, ART
  7. Gregoire Saucy, ART
  8. Oliver Goethe, Campos
  9. Roman Staněk, Trident

21. Francesco Pizzi, Charouz Racing System
22. Christian Mansell, Charouz Racing System
26. Laszlo Toth, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít