Steiner odhalil, kdy se rozhodl propustit Schumachera

Steiner odhalil, kdy se rozhodl propustit Schumachera

Šéf týmu Haas Günther Steiner odhalil, v jakém momentu věděl, že Mick Schumacher ztratí své místo. Jako rozhodující moment vypíchnul Schumacherovu nehodu ve Velké ceně Japonska 2022.

Günther Steiner se během sezóny 2022 netajil se svou kritikou vůči Micku Schumacherovi, jehož nehody během kvalifikace v Džiddě a při závodě v Monaku přišly tým Haas draze. Nakonec se tým rozhodl, že se s Schumacherem rozloučí na konci sezóny. Nahradil ho jeho zkušený krajan, Nico Hülkenberg. První tři závody naznačují, že si Steiner vybral dobře. Hülkenberg se už stihl dvakrát dostat do třetí části kvalifikace a na poslední Velké ceně v Austrálii si vybojoval sedmé místo.

Steiner, kterému v dubnu vychází kniha mapující sezónu 2022, nyní promluvil ohledně chyby, která stála Schumachera jeho místo ve formuli 1.

Chyba za 700 000 dolarů

V rozhovoru pro The Times o Schumacherově havárii během prvního tréninku v Japonsku prohlásil Steiner: „Stalo se to během inlapu! Samozřejmě, na trati bylo velmi mokro, ale nikomu jinému se nepodařilo na cestě do boxů odepsat auto. My ztratíme auto po pěti minutách a musíme postavit nové.“

Steiner naznačil, že v ten moment ztratil všechnu důvěru v Schumachera, a znovu zmiňuje finanční důsledky, které to mělo pro tým.

„Nemůžu mít pilota, kterému nevěřím, že dokáže bezpečně zajet pomalé kolo. Je to prostě směšné. Kolik lidí bych mohl zaměstnat za sedm set tisíc dolarů (přes patnáct milionů korun – pozn.red)? A já ty peníze teď musím někde najít,“ řekl Steiner.

Sdílejte na:
Zavřít