Rok 2022: lamači rekordů, noví vítězové a další

Rok 2022: lamači rekordů, noví vítězové a další

Kdo v letošní sezóně 2022 překonal rekordy, kdo protnul cílovou čáru na prvním místě poprvé v kariéře a kdo získal první pole position, jak pro sebe tak pro tým? To se dozvíte v tomto článku.

Lamači rekordů:

Max Verstappen – počet výher v sezóně: 15

Jeden z rekordmanů je dvojnásobný mistr, Max Verstappen, který letos překonal nejeden rekord. Nizozemec letos vyhrál 15 velkých cen a překonal tak rekord Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera třinácti výher v sezóně.

Max Verstappen – nejvíce bodů v sezóně: 454

Dále se také Verstappenovi povedlo zlomit rekord nejvíce bodů v sezóně. Lewis Hamilton získal v sezóně 2019 bodů 413, Nizozemec jich letos získal 454.

Fernando Alonso – nejvyšší počet startů: 355

Fernando Alonso zlomil rekord Kimiho Raikkonena v počtu startů. Raikkonen, který loni ukončil svou kariéru jezdce F1, má na svém kontě 349 startů na Velkých cenách. Fernando letos tento rekord překonal a na konci sezóny je na počtu 355 startů.

Sergio Pérez – nejvíce startů před první pole position: 214

Mexický závodník, Sergio Pérez, stanovil nový rekord v počtu nejvíce startů před ziskem první pole positon v kariéře. Perézovi se povedlo získat první pole position na VC Saúdské Arábie.

Nico Hulkenberg – nejvíce startů bez pódiového umístění: 181

Německý závodník, Nico Hulkenberg, letos zaskakoval na prvních dvou podnicích za nemocného Sebastiana Vettela a navýšil tak svůj rekord nejvíce startů bez pódiového místění na 181.

První pole position:

Letos získali celkem čtyři piloti své první pole position. Sergio Pérez se svého prvního pole position dočkal na VC Saúdské Arábie. Španělský závodník, Carlos Sainz, získal pole position na VC Velké Británie, kde následně i zvítězil. George Russell absolvoval svou první sezónu se stájí Mercedes a i jemu se povedlo být nejrychlejší v kvalifikaci. Do VC Maďarska tak odstartoval z prvního místa. Propršenou kvalifikaci v Brazílii ovládl jezdec Haasu, Kevin Magnussen, a získal pro sebe i pro tým první pole position.

První vítězství:

V sezóně 2022 dominoval v prvenstvích Max Verstappen, ovšem i dvou pilotům se povedlo získat své první vítězství v závodě. Carlos Sainz protnul cílovou čáru na prvním místě v Silverstonu a poprvé tak vyhrál nejcennější trofej od vstupu do formule 1 v roce 2015. U Mercedesu na začátku vypadalo, že se nevydali na správnou cestu, a že letos ani žádné vítězství nezískají. Tým se ale v průběhu sezóny začal výkonnostně zvedat a George Russell získal pro tým jediné vítězství v sezóně 2022. I pro Russella to bylo jeho první vítězství v kariéře a stal se tak 113. vítězem VC.

Sdílejte na:
Zavřít